Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

ЗМІ: депутат Держдуми Сергій Миронов “удочерив” дівчинку з Херсона та змінив їй ім'я

ЗМІ: депутат Держдуми Сергій Миронов “удочерив” дівчинку з Херсона та змінив їй ім'я
Фото: duma.gov.ru

Депутат Держдуми, лідер партії «Справедлива Росія» Сергій Миронов “удочерив” та змінив ім'я дівчинці, яку депортували з Херсона під час окупації міста. Про це йдеться у розслідуванні російського опозиційного видання «Важливі історії».

- У розпорядженні «Важливих історій» опинилися документи про те, що Сергій Миронов та його дружина усиновили вивезену з України дитину. 10-місячна дівчинка Маргарита Прокопенко перебувала у дитячому будинку у Херсоні під час окупації міста російською армією. Звідти її вивезли до Росії і таємно змінили ім'я та громадянство: так вона стала росіянкою Мариною Мироновою, — йдеться у матеріалі.

10-місячну Маргариту Прокопенко вивезли наприкінці серпня 2022 року п'ята дружина 70-річного Сергія Миронова, 55-річна Інна Варламова, та його перша заступниця у Держдумі Яна Лантратова. Дівчинку забрали з Херсонського будинку дитини разом із дворічним Іллею Ващенком. У грудні 2022 року Миронов та Варламова “удочерили” Маргариту та змінили її особисті дані.

Знайоме із ситуацією Маргарити та Іллі джерело повідомило, що біологічна мати дівчинки позбавлена ​​батьківських прав, а батько помер, однак у неї є інші родичі. У вересні 2023 року хлопчик отримав нове "свідоцтво про народження". З нього випливає, що він знаходиться у Московській області.

Це перший документально доведений випадок "усиновлення" української дитини російським політиком такого рангу, зазначили журналісти. Раніше публічно про підтверджені випадки "усиновлення" дітей, яких вивезли з окупованих територій України, відомо не було. Росія визнавала лише вивіз та передачу дітей під "опіку" до російських родин.

18 листопада РНБО України запровадила санкції проти Інни Варламової. Також жінка фігурувала у розслідуванні hromadske про викрадення дітей з Херсона, яке вийшло у липні.

У березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей.

19 листопада депортований із Маріуполя підлітком Богдан Єрмохін повернувся до України у день свого 18-річчя.