Завантажити ще

Києво-Печерська Лавра перейде на новоюліанський календар з 15 листопада — це початок Різдвяного посту

Києво-Печерська Лавра перейде на новоюліанський календар з 15 листопада — це початок Різдвяного посту
Фото: facebook.com/Архімандрит Авраамій

Києво-Печерська Лавра перейде на новоюліанський календар з 15 листопада. Про це повідомив виконувач обовʼязків намісника Лаври архімандрит Авраамій.

- На численні прохання парафіян Києво-Печерської Лаври, з благословення Священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, з 15 листопада (початок Різдвяного посту) Лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви, — написав він у фейсбуці.

Православна церква України перейшла на новоюліанський календар 1 вересня. 

Архімандрит Авраамій (Лотиш) виконує обов'язки намісника Лаври з 29 березня після того, як перейшов до ПЦУ з Української православної церкви (Московського патріархату). 

31 грудня 2022 року закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів УПЦ (МП). З 29 березня з УПЦ (МП) розірвали договір про оренду Нижньої Лаври, але служби церкви там поки продовжуються. 

Юліанський календар, за яким живе Російська православна церква, а також Українська православна церква, яка перебуває з нею в молитовній єдності, на 13 днів відрізняється від григоріанського та новоюліанського календарів, за якими живе більшість країн світу, у тому числі й більшість православних церков.