Завантажити ще

Переговори про вступ України до Євросоюзу розпочнуться не раніше березня 2024 року

Переговори про вступ України до Євросоюзу розпочнуться не раніше березня 2024 року
Фото: Getty Images

Переговори про вступ України до Євросоюзу можуть розпочатися у березні 2024 року у разі позитивного голосування лідерів країн на Раді ЄС. Але до цього Україна має зосередитися на чотирьох сферах - кадровому забезпеченню НАБУ, змінах до закону про декларації, ухваленні закону про лобіювання і нормативно-правової бази відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії щодо нацменшин. Про це в інтерв'ю "Суспільному" розповіла посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

-  Якщо лідери країн ЄС на Раді, що відбудеться в середині грудня в Брюсселі, ухвалять позитивне рішення про початок переговорів, наступним кроком буде отримання Єврокомісією так званого переговорного мандату — своєрідної книги правил, чого ми маємо досягти в ході дискусій. У звіті зазначено, що терміни отримання цього мандату — березень 2024-го. Тож сподіваємося, саме тоді офіційно розпочнуться переговори, - розповіла Матернова.

Коментуючи ситуацією із корупцією, посол сказала, що Україна вже зробила багато роботи. 

- Боротьба з корупцією — процес, який ніколи не зупиняється.Україна — не єдина країна, що має корупцію, але ви вже зробили багато роботи. У вас є чотири функціонуючі антикорупційні інституції, є реформовані суди, не всі, але це процес, який триває. У вас є вільні засоби масової інформації, сильне громадянське суспільство, - розповіла Матернова.

8 листопада Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства України в ЄС.

Новини по темі: Євросоюз