Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Поліція відкрила справу через спалах гепатиту А у Вінниці, а МОЗ оголосило надзвичайну ситуацію

Поліція відкрила справу через спалах гепатиту А у Вінниці, а МОЗ оголосило надзвичайну ситуацію
Фото: Суспільне

За фактом спалаху гепатиту А у Вінницькій області поліція відкрила кримінальне провадження. Про це "Суспільному" повідомила речниця відомства Заріна Маєвська.

- Поліцейські Вінниччини почали досудове розслідування за статтею 325 ("Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням". - Ред.) за фактом захворювання людей на гепатит А. Поліцейські разом із профільними службами МОЗ проводять слідчі дії, — сказала Маєвська.

Міністерство охорони здоров'я 31 жовтня оголосило надзвичайну ситуацію на рівні області. В області посилили контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічних правил на ринках. Під тимчасовою забороною ярмарки. У Вінниці продовжується дистанційне навчання. Це ж стосується і позашкільного навчання, спортивних та мистецьких гуртків.

- Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування досі продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах наразі сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах, – розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Спалах гепатиту А на Вінниччині почався у середині жовтня. Наразі гепатит А підтвердили у 143 людей, з них 25 дітей. Усі вони перебувають на стаціонарному лікуванні у медзакладах Вінниччини. Серед хворих один пацієнт - у важкому стані. Є й позитивна динаміка: 25 пацієнтів одужали і їх вже виписали з лікарні.

 

Новини по темі: Вінниця гепатит