Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 лютого
Завантажити ще

Спікером Конгресу США став противник надання допомоги України, республіканець Майк Джонсон

Спікером Конгресу США став противник надання допомоги України, республіканець Майк Джонсон
Фото: Getty Images

Після тижня провальних голосувань Палата представників Конгресу США обрала республіканця Майка Джонсона новим спікером. За нього віддали 220 голосів, за демократа Хакіма Джеффріса – 209, передає CNN.

Джонсон після початку російського вторгнення був прихильником надання допомоги Україні і закликав до "виснажливих санкцій проти російських інтересів". У квітні 2022 року він підтримав надання ленд-лізу для України. Однак згодом він змінив позицію і голосував проти майже усіх ініціатив Конгресу з підтримки України. Найближчим часом Конгрес має розглянути пакет допомоги Україні та Ізраїлю, запропонований президентом Джо Байденом. Він передбачає виділення 61 млрд доларів допомоги Україні.

Джонсон був заступникам Республіканської партії у Палаті представників. Є політичним союзником експрезидента Дональда Трампа. Американська преса називає його ультраправим та дуже консервативним конгресменом. 

Обрання Джонсона новим спікером означає, що роботу Конгресу нарешті розблоковано. Палата представників залишилася без спікера 3 жовтня, коли Кевіна Маккарті достроково усунули з посади. Це сталося вперше в історії США. Однією із причин звільнення Маккарті могла стати його відмова блокувати допомогу Україні. 

Новини по темі: конгрес США