20 травня
Завантажити ще

Рада ухвалила закон про довічний фінмоніторинг чиновників, на якому наполягав МВФ

Рада ухвалила закон про довічний фінмоніторинг чиновників, на якому наполягав МВФ

Парламент прийняв закон про посилення фінансового моніторингу PEP (політично значущих осіб). Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у телеграмі.

- Головна новація: замість трьох років після посади топ-посадовці (PEP) будуть фактично мати довічний статус РЕР. Але одночасно законопроектом посилюється відповідальність СПФ (наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг, - пояснив парламентар.

Прийняття цього закону є одним із умов співпраці України та МВФ. 13 жовтня Комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вніс правку про відтермінування фінмоніторингу до вступу України в ЄС. Таке рішення розкритикували в ЄС і закликали прийняти закон без відтермінувань. 16 жовтня комітет відкликав правку.

PEP (Politically Exposed Persons) – особи, які займають важливі державні посади. Це президенти держав, прем’єр-міністри, міністри та їхні заступники, депутати, політичні діячі вищих рангів, високопосадовці судової системи, правоохоронних органів, юстиції, оборони, керівництво Національного банку тощо. 

Новини по темі: Верховна Рада МВФ