Завантажити ще

У Німеччині розпочалося засідання «Рамштайну» - перше для міністра оборони Умєрова

У Німеччині розпочалося засідання «Рамштайну» - перше для міністра оборони Умєрова
Фото: REUTERS/Kai Pfaffenbach

На авіабазі у Німеччині розпочалося засідання контактної групи у форматі «Рамштайн» - перше для Рустема Умєрова на посаді міністра оборони України. 

Вступне слово на зустрічі Контактної групи з питань оборони України транслювали у Twitter Міністерства оборони США. Під час нього очільник Пентагону Ллойд Остін привітав Умєрова. Поряд із главою Міноборони України знаходиться міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Також міністр оборони США Ллойд Остін, відкриваючи 15-те засідання у форматі "Рамштайн", повідомив, що американські танки М1 Abrams скоро будуть в Україні.

- Я також радий повідомити, що танки M1 Abrams, які Сполучені Штати раніше зобов'язалися передати, незабаром прибудуть до України, - заявив Остін під час вступного слова.

Він зазначив, що на сьогодні внаслідок атак РФ на українські порти та зернову інфраструктуру було знищено щонайменше 280 000 тонн зерна. Ллойд Остін нагадав, що союзники передали Україні системи Patriot, Iris-T, Hawk, NASAMS, SAMP-T та інші системи ППО, які “продовжуватимуть захищати критично важливу інфраструктуру України, включаючи постачання зерна та енергоносіїв”.

Міністр оборони США закликав союзників продовжувати докладати зусиль для зміцнення української ППО. Він також наголосив на важливості того, щоб Україна отримала зараз боєприпаси, включаючи 155-міліметрові.

- Я вдячний багатьом присутнім тут сьогодні друзям, включаючи Данію, Естонію, Німеччину, Люксембург, Нідерланди та Польщу, за те, що вони виступили та очолили коаліції. Ці коаліції займаються конкретними завданнями, такими як танки Leopard, навчання на F-16 та IT. А новини про їхню роботу ми почуємо сьогодні пізніше. І я з гордістю повідомляю, що США доповнюють коаліцію з навчання на F-16, - заявив Остін.

Як повідомила Українська служба Радіо Свобода, до авіабази «Рамштайн» журналістів доставили на військових автобусах після перевірки речей. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив перед початком «Рамштайну», що «це буде чудова зустріч».

Рустем Умєров обіймає посаду міністра оборони України з 6 вересня. Попереднє засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" пройшла 18 липня за участі міністра оборони Олексія Резнікова. Перша зустріч "Рамштайну" відбулася 26 квітня 2022 року.