Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ігор Мосійчук: Західні партнери України чекають, коли у нас розпочнеться боротьба з корупцією

Ігор Мосійчук: Західні партнери України чекають, коли у нас розпочнеться боротьба з корупцією

В Україні склалася складна ситуація, пов'язана з корумпованістю української влади, причому хабарництвом займаються як на нижніх, так і на верхніх ешелонах влади. Про це заявив народний депутат VIII скликання, колишній заступник командира батальйону «Азов» Ігор Мосійчук.

За його словами, корупція в Україні негативно впливає на репутацію країни в очах міжнародних партнерів.

«У нас все дуже серйозно із корупцією. Усі події на міжнародній арені, які відбуваються зараз, негативні щодо України, є наслідком корупції, яка пронизала українську владу – від місцевих рівнів до Офісу Президента, Кабінету міністрів тощо», - зазначив він.

Співрозмовник наполягає: західні партнери України чекають, коли у країні розпочнеться боротьба з корупцією, і влада перестане замовчувати ситуації.

«Наші західні партнери ж не кажуть, що ось зачекайте 45 днів, а потім далі займайтеся корупцією, або вони не кажуть, щоб ось ці 45 днів не було жодного розголосу про корупцію. Ні, навпаки, якщо за ці 45 днів ми максимально покажемо ефективну боротьбу з корупцією, коли не лише мера Сум від “Батьківщини” закриють, а ще якогось мера, умовно кажучи, від “Слуги народу”, а коли і Кабмін піде, почнуть люди відповідати», - додав він.

Мосійчук наголошує: найкорумпованіший державний орган в Україні – це Кабінет міністрів.

«Без нього не може статися абсолютно нічого. Тобто будь-яке корупційне рішення має пройти через Кабмін», - зазначив колишній парламентарій.

Більше того, корупція продовжує пронизувати територіальні центри комплектування, навіть незважаючи на те, що президент Володимир Зеленський на всю країну пообіцяв військкомів відправити на фронт, а на їхнє місце привести хлопців, які пройшли фронт.

«Нічого не змінилось. Більшість залишається на своїх місцях, а ті, кого навіть звільнили, перебувають у резервних частинах. Вони ні на якому не фронті. А там, де були вже гучні скандали, там справді призначені керівниками люди, які пройшли фронт, але заступники, районні ТЦК залишилися ті ж самі», - пояснив він.

Мосійчук також звертає увагу на ситуацію в Міноборони, про корупцію в якій виходило кілька розслідувань, після чого була зміна керівництва, проте нікому не пред'явлені звинувачення.

«Якщо у нас змінився міністр і повністю вся команда міністра, у мене виникає питання: “Він якщо не винен і ефективний, навіщо ви його та його команду звільнили? А якщо винен, то чому... де справи, де суди тощо”. І ось так само дивляться наші партнери», - вважає колишній парламентарій.

Також у співрозмовника викликає подив ситуація з головою Харківської обласної ради, членом партії «Слуга народу» Тетяною Єгоровою-Луценко, чоловік якої купив у Каннах ресторан. Він розповів, що існують факти протиправної діяльності чиновниці, яка зловживала своїм службовим становищем «дистанційно працюючи у ресторанах чоловіка», проте досі залишається при владі.

«Питання боротьби з корупцією зараз у нас є ключовим. У нас є внутрішній фронт боротьби з корупцією, тому що корупція вбиває, через корупційні дії чиновників та різних негідників гинуть наші хлопці на фронті», - підсумував він.