Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
2 травня
Завантажити ще

У ЗСУ підтвердили, що “вагнерівці" повернулися на окупований схід України

У ЗСУ підтвердили, що “вагнерівці
Фото: t.me/modmilby

"Вагнерівці" повернулися до боїв на окупованому сході України. Інформацію CNN начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш підтвердив у коментарі РБК-Україна. Євлаш зазначив, що бійці так званої ПВК повертається в Україну з Білорусі та присутні на території Східного угруповання військ ЗСУ. Найманці переукладають контракти з Міноборони РФ.

- Ми підтверджуємо, що "вагнерівці" присутні на території Східного угруповання військ. Це військовослужбовці ПВК "Вагнера", які були на території Білорусі. Зараз там розформовують їхні табори. Їм там було близько 8 тисяч. Зараз частина з цих бойовиків поїхала до Африки, а хтось переукладає контракти з міністерством оборони РФ і повертається сюди, на Схід України для взяття участі в бойових діях — і як інструктори, і як військовослужбовці, — розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ.

За словами Іллі Євлаша, йдеться про близько 500 осіб, яке російське командування планує залучити у боях в Україні. Суттєвої загрози, як раніше, вони нести не будуть. Євлаш зазначив, що “ці люди справді є одними з найбільш підготовлених в російській армії”.

27 вересня американське видання CNN повідомило з посиланням на українських військових, які воюють на цьому напрямку, що "вагнерівці" повернулися в район Бахмуту. 23 вересня командувач угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський сказав CNN, що найманці ПВК «Вагнер» продовжують зустрічатися на різних напрямках фронту в Україні. Українські військові підозрюють наявність «вагнерівців», якщо бачать стримування наступальних сил із залученням військовослужбовців, які виконують завдання у більш нестандартний спосіб. Час від часу українські бійці знаходять і шеврони ПВК «Вагнер». 

Ватажок так званої ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив про захоплення Бахмуту в травні. В червні після невдалої спроби воєнного заколоту Пригожина в Росії ПВК фактично припинила своє існування. Частина найманців деякий час перебувала у Білорусі. У серпні у РФ оголосили про смерть Пригожина унаслідок авіакатастрофи.