29 вересня
Завантажити ще

У Нагірному Карабаху 25 загиблих, у Єревані - мітинги

У Нагірному Карабаху 25 загиблих, у Єревані - мітинги
Фото: REUTERS

Влада Азербайджану готова зустрітися із представниками Нагірного Карабаху за умови саморозпуску невизнаної «автономії». Інакше розпочату 19 вересня "антитерористичну операцію" обіцяють продовжать "до кінця". Про це заявили в адміністрації президента Азербайджану Ільхама Алієва.

- Адміністрація Президента Азербайджанської Республіки подає заяву про готовність до зустрічі з представниками армянського населення, які проживають в Карабахському регіоні нашої країни. Однак для припинення антитерористичних незаконних заходів армянські збройні формування повинні підняти білий прапор, здати все озброєння, а режим повинен саморозпуститися, - сказано у заяві.

США та Євросоюз закликали Азербайджан припинити військові дії у Нагірному Карабасі. Франція ініціювала засідання Радбезу ООН. "Омбудсмен" так званої "Нагірно-Карабахської республіки" повідомив про 25 загиблих та 138 поранених в результаті сьогоднішніх обстрілів.

Під стінами уряду у столиці Вірменії - Єревані - проходить мітинг, учасники якого вимагають від влади активних дій для припинення військової операції Азербайджану. Паралельно проходить мітинг навпроти російського посольства, учасники якого вимагають від "російських миротворців" у Нагірному Карабаху захистити цивільне населення.

Міноборони Азербайджану 19 вересня оголосило про проведення «антитерористичних заходів» у Нагірному Карабасі для «відновлення конституційного ладу». Приводом для дій азербайджанська влада називала підрив на міні шістьох азербайджанців на території Нагірного Карабаху. Премєрміністр Вірменії заявив, що вірменська армія не планує брати участь у військових діях у Карабаському районі Азербайджану.

Довідка КП

Більшість країн, включно з Україною, визнає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Етнічно там переважає вірменське населення. Фактично частину території Нагірного Карабаху контролює так звана "республіка Арцах", самопроголошена 2 вересня 1991 року. Офіційна позиція Вірменії багато років зводилася до того, що жителі Нагірного Карабаху мають право на самовизначення.

У Нагірному Карабасі час від часу активізуються бойові дії між арміями Вірменії та Азербайджану. Останнє загострення ситуації відбулося у 2020 році, у результаті якого Вірменія втратила частину контрольованії раніше території. 9 листопада Вірменія, Азербайджан та Росія підписали тристоронній договір про повне припинення вогню та бойових дій. Договір передбачав введенння на територію Нагірного Карабаху російських "миротворців" сроком на 5 років. Статус Нагірного Карабаху цим договором не регулювався.