Завантажити ще

У МЗС відреагували на заяву спецслужби Грузії про український слід у підготовці "перевороту"

У МЗС відреагували на заяву спецслужби Грузії про український слід у підготовці
Фото: facebook.com/oleg.nikolenko.50

Служба державної безпеки Грузії заявила про нібито спроби окремих людей, у тому числі й представників України, здійснити "переворот" у країні. Проте Київ не втручається та не планує втручатися у особисті справи Тбілісі. Про це повідомляє речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

- Певна група осіб, яка діє на території Грузії та за її межами, планує у жовтні-грудні цього року організувати у Грузії дестабілізацію та цивільні заворушення, кінцевою метою яких є зміна влади насильницьким шляхом”, - йдеться у заяві Служби державної безпеки Грузії.

Спецслужби Грузії вважають, що одним із авторів згаданого "плану" нібито є заступник колишнього міністра внутрішніх справ Грузії Вано Мерабішвілі, а нині заступник голови військової розвідки України Георгій Лорткіпанідзе. Також Грузія спробувала звинуватити у причетності до цього його підлеглих, а саме колишнього члена охорони третього президента Грузії Міхеїла Батуріна та члена близького оточення Міхеїла Саакашвілі, командира чинного в Україні "Грузинського легіону" Мамуку Мамулашвілі.

Олег Ніколенко пояснив, що ця інформація не відповідає дійсності. За його словами, нинішня грузинська влада вкотре намагається демонізувати Україну, щоб вирішити свої внутрішньополітичні питання. Українська держава не втручалася, не втручається та не планує втручатися у внутрішні справи Грузії.

18 вересня Служба державної безпеки Грузії звинуватила українського чиновника та колишніх соратників Михайла Саакашвілі у підготовці «революційного сценарію» зміни влади у жовтні-грудні. Про це сказав представник СДБ Бача Мгеладзе. А початок акцій нібито пов'язаний з опублікуванням доповіді Єврокомісії щодо виконання Грузією рекомендацій щодо набуття статусу кандидата на вступ до ЄС та остаточного рішення країн Євросоюзу з цього питання, заявив представник СДБ.