12 червня
Завантажити ще

Джонсон закликав Великобританію та США пришвидшити передачу зброї Україні

Джонсон закликав Великобританію та США пришвидшити передачу зброї Україні
Фото: VIACHESLAV RATYNSKYI/REUTERS

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розкритикував союзників за повільну допомогу Україні та закликав надавати більше озброєнь. Про це він написав у колонці для видання Spectator.

Джонсон наголосив на необхідності надати українцям переносні зенітно-ракетні комплекси для боротьби з російськими гелікоптерами, системи ППО Patriot для захисту від повітряних нападів, а також більш далекобійну артилерію, таку як ATACMS, для знищення російських позицій. Він закликає діяти швидше.

- Ні на мить не вірте, що цих українських солдатів - або ширше - населення України – можна якось переконати скласти зброю чи укласти угоду з Путіним. Вони воюють не за нашим бажанням і не зупиняться, бо ми так кажемо. Вони ведуть війну за незалежність, тому що відмовляються схилитися перед терором і хочуть, щоб їхня країна була вільною, - написав Джонсон.

Він зазначив, що українці потребують не лише слів підтримки, але й реальної зброї, щоб завершити війну. Джонсон закликав не зволікати. 

-  Я просто не розумію, чому ми продовжуємо зволікати. Чому ми завжди такі повільні? Як ми можемо дивитися цим людям в очі і пояснити затримку? Протягом усієї цієї війни ми недооцінювали українців і переоцінювали Путіна, і ми робимо те саме сьогодні... Якщо Путін переможе, то це буде жахливий сигнал для демократій, які обіцяли протистояти автократіям. Захід повинен допомогти Україні взимку, захищаючи критичну інфраструктуру, - підкреслив Джонсон.

Борис Джонсон з самого початку повномасштабного вторгнення РФ підтримує Україну, вже декілька разів приїжджав до нашої країни. Останнього разу Джонсон побував у Києві та Львові.