21 листопада
Завантажити ще

Отримати від РФ по максимуму: за зброю часів СРСР Кім Чен Ин хоче золото та технології

Отримати від РФ по максимуму: за зброю часів СРСР Кім Чен Ин хоче золото та технології
Фото: REUTERS

У російському Владивостоці готується зустріч двох диктаторів – Володимира Путіна та Кім Чен Ина. Північнокорейський «вождь» уже прибув туди своїм персональним броньованим поїздом. Його супроводжують чиновники, військові та міністр закордонних справ.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що це буде "повноцінний візит". "Відбудуться переговори між двома делегаціями, після чого, у разі потреби, лідери продовжать спілкування тет-а-тет", - повідомив він. Очікується, що їхня зустріч відбудеться або 12, або 13 вересня.

Обидва диктатори відвідають кампус Далекосхідного федерального університету у Владивостоці, де візьмуть участь у Східному економічному форумі, що проходить з 10 по 13 вересня. Кім Чен Ин також відвідає космодром "Східний".

Варто зазначити, що обидва диктатори страждають на паранойю, яка виявилася ще на тлі пандемії коронавірусу і триває досі. Для Кім Чен Ин це перша поїздка за межі Північної Кореї після спалаху вірусу. З початку пандемії навесні 2020 року КНДР повністю закрила кордони на в'їзд. Приймати безкоштовні вакцини від ковіда в рамках програми Covax влада КНДР відмовилася, побоюючись, як повідомлялося, що іноземні фахівці завезуть інфекцію до країни. До травня 2022 року КНДР не повідомляла про жодний випадок зараження, проте потім таки оголосила про спалах ковіда.

Снаряди в обмін на зерно та нафту

Як повідомляють західні джерела, Кім Чен Ин приїхав до Росії, щоб обговорити можливість постачання до РФ більшої кількості зброї для війни проти України. The New York Times з посиланням на свої джерела повідомляє, що Путін хоче, щоб Кім погодився дати Росії артилерійські снаряди та протитанкові ракети, а лідер Північної Кореї хотів би, щоб РФ надала йому передові технології для супутників та атомних підводних човнів.

Агентство Bloomberg повідомляє, що Північна Корея має значні запаси артилерійських снарядів та некерованих ракет, які можуть бути використані з військовою технікою радянських часів для атак на Україну.

Завдяки санкціям РФ не може купувати зброю та боєприпаси у цивілізованих країн, тому шукає їх у держав-"ізгоїв". Північна Корея зацікавлена ​​у російських збройних технологіях. Північнокорейський диктатор також прагне отримати продовольчу допомогу для своєї збіднілої країни.

Видання Financial Times, посилаючись на свої джерела, також повідомило, що Північна Корея готова підписати з Росією угоду про постачання зброї. За його даними, Пхеньян може запропонувати Москві боєприпаси, реактивні системи залпового вогню та балістичні ракети малої дальності. Росія у відповідь може запропонувати КНДР зерно, нафту, військові технології та гроші у валюті.

Снаряди з Північної Кореї дають Росії час

«Постачання боєприпасів із Північної Кореї навряд чи матимуть вирішальне значення в короткостроковій перспективі, але полегшать Росії продовження війни на виснаження», - вважає професор з питань національної безпеки у Військово-морському коледжі США Теренс Реріг.

За його словами, важливою частиною стратегії Путіна стала спроба виграти час у затяжному конфлікті з розрахунку на те, що західна підтримка вичерпається. «Збільшення кількості боєприпасів дозволить Путіну дотримуватися цієї стратегії», - вважає він. Bloomberg також констатує, що боєприпаси з Північної Кореї допоможуть виграти час для Росії, даючи її власній промисловості шанс закрити попит.

Наприкінці липня Пхеньян відвідав міністр оборони Росії Сергій Шойгу. Тоді він заявив про зміцнення військових зв'язків між Москвою та Пхеньяном, назвавши Північну Корею важливим партнером Росії. А північнокорейський диктатор на військовій виставці демонстрував Шойгу нову зброю, виготовлену в КНДР.

Там же були представлені і два безпілотники нової конструкції - подібні на основний наступальний ударний дрон, що використовується ВПС США.

США попередили

Білий дім повідомив, що Путін та Кім Чен Ин обмінялися листами, в яких обговорювалася можлива угода про постачання зброї. Представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що переговори на високому рівні щодо військової співпраці між двома країнами "активно просуваються".

Тому Америка пригрозила, якщо Північна Корея дасть Росії зброю, то й та й інша негайно отримають за це нову порцію санкцій. «Північна Корея «заплатить ціну» міжнародному співтоваристві за постачання будь-якої зброї Росії для використання проти України», - заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

"Будь-яка передача зброї з Північної Кореї Росії буде порушенням кількох резолюцій Ради Безпеки ООН", - заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер. Він підкреслив, що американська сторона зберігатиме тиск санкцій проти КНДР та Росії, а також без вагань застосує нові обмеження у разі потреби.

«Те, що російському диктатору доводиться благати Північну Корею про допомогу, говорить про ефективність санкцій та заходів експортного контролю США. Тому нинішня ситуація означає, що Кремлю "важко підтримувати свої військові зусилля", - додав Метью Міллер.

Коментар фахівця

Іван Ступак, експерт Українського інституту майбутнього:

- Тут важливо розуміти, що Кім Чен Ин хоче не дати Росії боєприпаси, а продати. Це боєприпаси до артилерії та мінометів, систем залпового вогню, запчастини до радянської техніки. В нього великі запаси залишилися ще з часів СРСР. Але він торгується, щоб щось отримати замість цього. Йому ж потрібне не просто зерно та рис для своєї голодної країни. Він захоче отримати від Москви якнайбільше. Долар, золото, технології. Підводні човни, ядерні технології, нові російські літаки 4+ покоління (Су-35). Путін - як той щур, загнаний у кут на Заході, Кім Чен Ин розуміє це і вимагатиме від нього все.

Дорого-багато

Кім Чен Ин приїхав один у 90 вагонах

Північнокорейський диктатор має розкішний броньований потяг. Через велику вагу броні він рухається дуже повільно - не більше 37 км/год. Крім того, цей потяг дуже довгий – у ньому 90 вагонів. У деяких з них везуть два броньовані автомобілі для корейського диктатора. Близько 100 агентів безпеки перевіряють усі станції на шляху прямування - на предмет потенційних загроз.

Вагони диктатора радянського походження, але згодом були модифіковані. Знизу вони обшиті спеціальними бронелистами. Усередині – глянсово-білі інтер'єри з довгими столами, моніторами з плоскими екранами. Також є кімнати із червоними шкіряними кріслами.

Фотографій із самого поїзда зовсім небагато, і розповісти про нього можуть лише гості корейського лідера.

Наприклад, російський чиновник Костянтин Пуліковський описав поїзд Кім Чен Ина у своїй книзі. Він розповів, що у поїзді величезне меню, і можна було замовити будь-яку страву російської, китайської, корейської, японської чи французької кухні. Також у ресторані були ящики з бордо та бургундськими винами і живі омари. А розважали гостей молоді співачки.

Кім Чен Ин переплюнув Путіна

Своїм поїздом Кім Чен Ин навіть перевершив Володимира Путіна. Російський диктатор також має свій власний бронепоїзд, яким він став дуже активно користуватися незадовго до свого вторгнення в Україну.

Усередині цього бронепоїзда є тренажерний зал, турецька лазня, кабінет косметолога, масажний кабінет. Є дуже багато дорогої медичної апаратури – для штучної вентиляції легень, дефибрилятор, інфузомат, аспіратор для санацій верхніх дихальних шляхів, монітор пацієнта.

У бронепоїзді Путіна 22 вагони, але всі одночасно не експлуатуються і для подорожей чіпляють близько 10. Обов'язкова вимога - у вагонах має бути російське ТБ і сигнал не повинен перериватися. Для цього є спеціальна антена.

За документацією в поїзді Путіна передбачено посилений захист для стін та вікон купе, дверей та вікон тамбуру з супервисоким класом захисту. Тобто така броня має захистити від пострілів із снайперської гвинтівки чи автомата Калашникова.