17 травня
Завантажити ще

Ердоган після розмови з Путіним закликав Україну "пом'якшити підходи щодо спільних кроків з РФ"

Ердоган після розмови з Путіним закликав Україну
Фото: Getty Images

У Сочі завершилися переговори президентів Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та РФ Володимира Путіна. Зустріч у санаторії "Русь" тривала близько трьох годин, пише турецьке агентство Anadolu.

Спочатку Ердоган та Путін півтори години говорили у складі делегацій, а потім відправились на робочий обід у форматі віч-на-віч. Після завершення переговорів вони не давали пресконференції.

На пресконференції Ердоган сказав, що для відновлення зернової угоди «Україні, безумовно, необхідно пом'якшити свої підходи щодо спільних кроків з Росією». Путін заявив, що Росія  реанімує зернову угоду щойно будуть виконані усі зафіксовані домовленості. Росія хоче, щоб з неї зняли санкції на постачання зерна і добрив на європейські ринки.

Перед зустріччю Ердоган сказав, що за результатами його візиту в Сочі світ "отримає важливе повідомлення" щодо зернової угоди.

Востаннє Путін та Ердоган зустрічалися очно у жовтні 2022 року на саміті Наради із взаємодії та заходів довіри в Азії (НВЗДА) в Астані. З того часу вони спілкувалися телефоном 13 разів, також президент Росії брав участь у церемонії закладення палива на турецькій АЕС «Аккую» з відеозв'язку.