18 травня
Завантажити ще

Ердоган та Путін розпочали переговори у Сочі, на яких обговорять зернову угоду

Ердоган та Путін розпочали переговори у Сочі, на яких обговорять зернову угоду
Фото: Murat Cetinmuhurdar/PPO/Handout via REUTERS

Президенти Туреччини та Росії розпочали переговори в Сочі, на яких торкнуться зернової угоди. Про це в понеділок, 4 вересня, повідомили ТАСС, сайт Кремля і російська редакція агентства «Анадолу». Зустріч Реджепа Тайіпа Ердогана та Володимира Путіна проходить у Зеленій залі корпусу "Імперіал" санаторію "Русь".

- Знаю, що ви маєте намір порушити питання про зернову угоду. Ми відкриті для переговорів із цього питання, - зазначив Путін.

Ердоган, своєю чергою, сказав, що переговори з Путіним щодо ініціативи щодо вивезення зерна з України стануть значущими для миру та країн Африки.

Також Путін заявив, що торік товарообіг між країнами збільшився на 86%. Наступного року у Туреччині запустять перший блок атомної електростанції «Аккую».

Турецький лідер прибув до Росії разом із дружиною Еміне Ердоган з одноденним робочим візитом на запрошення російського президента. У міжнародному аеропорту Сочі Ердогана зустріли заступник губернатора Краснодарського краю Олександр Руппель, мер Сочі Олексій Копайгородський, заступник генерального директора Департаменту державного протоколу МЗС Росії Ігор Богдашев та посол Туреччини у Москві Мехмет Самсар.

Найважливішим пунктом порядку денного переговорів лідерів Туреччини та Росії стане Угода про Чорноморський зерновий коридор, з якої Москва вийшла 17 липня. Сторони також обговорять стан двосторонніх турецько-російських відносин, включаючи співробітництво у сфері енергетики, торгівлі, економіки та туризму.

Президента Туреччини супроводжують міністр закордонних справ Хакан Фідан, міністр енергетики та природних ресурсів Алпарслан Байрактар, міністр казначейства та фінансів Мехмет Шімшек, міністр національної оборони Яшар Гюлер, міністр промисловості та технологій Мехмет Фатіх Каджир, міністр сільського та лісового господарства Ібрагім Юмак, голова Національної розвідувальної організації (MIT) Ібрагім Калин, голова Управління оборонної промисловості Халук Гергюн та голова Управління зв'язків при Адміністрації президента Фахреттін Алтун.

Востаннє Путін та Ердоган зустрічалися очно у жовтні 2022 року на саміті Наради щодо взаємодії та заходів довіри в Азії (НУМДА) в Астані. З того часу вони спілкувалися телефоном 13 разів, також президент Росії брав участь у церемонії закладення палива на турецькій АЕС «Аккую» з відеозв'язку.