Завантажити ще

ООН все ще не визнає дії російської армії в Україні геноцидом

ООН все ще не визнає дії російської армії в Україні геноцидом
Фото: Getty Images

Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні не дійшла висновку про можливий геноцид з боку Росії. Про це на пресконференції сказав голова комісії Ерік Мьосе, передає "Радіо. Свобода".

- На даному етапі ми все ще не дійшли висновку, що (в Україні. – Ред.) відбувається геноцид... Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину. Тому ми досліджуємо це крок за кроком. На даний момент ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Ви ж пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути «потреба» знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови (для визнання геноциду. – Ред.), які підтверджені судовою практикою, - сказав він.

Водночас комісія виявила велику кількість воєнних злочинів, зокрема тортури й атаки на енергетичну інфраструктуру.

Вперше про геноцид, влаштований РФ в Україні, заявив президент Володимир Зеленський після того, як у березні 2022 року відвідав деокуповану Бучу. 14 квітня Верховна Рада офіційно визнала дії російських військ в Україні геноцидом.