Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Комісія ООН вважає, що злочини росіян не є геноцидом українців

Комісія ООН вважає, що злочини росіян не є геноцидом українців
Фото: REUTERS

Незалежна міжнародна комісія Організації Об'єднаних Націй з питань розслідування подій в Україні провела розслідування, в ході якого не змогла зібрати докази геноциду українців під час війни. Про це заявив голова комісії Ерік Месе під час прес-конференції, доповідь опублікована на сайті ООН.

– Ми не виявили геноциду на території України. Група збирала докази, і є деякі аспекти, які можуть спричинити питання про можливий геноцид, - сказав він.

В опублікованому звіті комісії йдеться, що влада РФ вчинила широкий спектр порушень міжнародного права в галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права на території України, серед яких – воєнні злочини. Удари по енергооб'єктах, на думку експертів ООН, можна прирівняти до злочинів проти людяності.

- До воєнних злочинів належать напади на цивільних осіб та об'єкти енергетичної інфраструктури, умисні вбивства, незаконне позбавлення волі, тортури, зґвалтування й інші види сексуального насильства, а також незаконне переміщення та депортація дітей, - наголосили члени комісії.

За підсумками проведеного аналізу комісія порекомендувала розслідувати всі порушення та злочини і притягувати винних до відповідальності як на національному, так і на міжнародному рівні. Члени комісії закликали застосовувати підхід, що включає кримінальну відповідальність та право жертв на репарації.

У доповіді йдеться, що під час розслідування міжнародні експерти відвідали 56 населених пунктів, опитали 348 жінок та 247 чоловіків. Було проінспектовано місця руйнувань, поховань, місця тримання під вартою та тортур, а також залишки зброї.