Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
7 травня
Завантажити ще

Україна розкрила захист російських баз та аеродромів

Україна розкрила захист російських баз та аеродромів
Фото: екранне відео

У ніч на 30 серпня російське Міноборони заявило про найбільш масштабну атаку БПЛА на території кількох областей. У соцмережах пишуть, що атакували Псков, Тулу, Брянськ та Московську область. У ГУР вже підтвердили, що в ході цієї атаки в Пскові, де базується 76-а гвардійська десантно-штурмова дивізія ВДВ РФ, знищено 4 військово-транспортні літаки Іл-76.

Російські окупанти здійснюють повітряні атаки по Україні з майже 40 аеродромів, розташованих у Росії, Білорусі та окупованому Криму. У них є аеродроми у Курській, Білгородській, Брянській, Ростовській областях. Але не всі вони пристосовані до використання стратегічної авіації. Наприклад, для літаків Ту-22МЗ або Ту-95МС, які використовують для запуску ракет Х-101 та Х-22, тобто ракет великого радіусу дії, є обмежена кількість аеродромів.

Це аеродром «Енгельс-2», «Українка» (знаходиться за кілька тисяч км від кордону з Україною), «Оленья» та інші. Тобто, ці аеродроми призначені саме для авіації тактичного призначення. Тому всі ці об'єкти є цілком законними цілями для українських атак у відповідь. І Київ все частіше завдає ударів по цих джерелах загрози для нашої країни та наших людей.

Мінус чотири російські літаки під Псковом

Останньою такою акцією стала атака безпілотниками на військовий аеродром у Пскові, яка виявилася дуже врожайною. Було знищено 4 військово-транспортні літаки Іл-76. Після руйнування літаків в аеропорту Пскова скасовано всі рейси. А це теж удар по логістиці та економіці цього регіону країни-агресора.

5 грудня 2022 року на авіабазі «Енгельс-2» у Саратовській області прогриміли вибухи, коли невідомий безпілотник пошкодив два стратегічні бомбардувальники Ту-95МС. Вибухи пролунали на авіабазі вночі 26 грудня 2022 року. Також "бавовна" на аеродромі відбулася 29 грудня. Внаслідок цього кількість боєздатних бомбардувальників на аеродромі стратегічної авіації РФ «Енгельс-2» зменшилася до шести: чотири Ту-95 та два Ту-160.

Цього ж дня щось вибухнуло на аеродромі «Дягілєво» у Рязанській області, за сотні кілометрів від української території. В результаті було знищено аеродромну машину (пересувний акумулятор, що живить літаки електрикою), загинули троє людей, і отримав пошкодження дальній бомбардувальник Ту-22М3, який може нести крилаті ракети Х-22.

25 лютого 2023 року ЗСУ завдали удару по військовому аеродрому «Мілерово» в Ростовській області, знищивши щонайменше один винищувач Су-30. Удару було завдано 19-ї ракетної бригади ЗСУ за допомогою комплексу «Точка-У».

Крим у українських ракет як на долоні

Потужна “бавовна” сталася на захопленому аеродромі «Сакі» в Криму 9 серпня 2022 року. Це була серія вибухів: перший вибух, потім два одночасні потужні вибухи в різних місцях, а через деякий час пролунав третій вибух. У ЗСУ заявили, що в результаті було знищено дев'ять російських літаків.

18 серпня 2022 року на військовому аеродромі «Бельбек» у Криму, де базуються російські винищувачі Су-27, Су-27СМ, Су-30М2 та Су-27М, пролунали потужні вибухи. Також “бавовна” у «Бельбеку» відбулася 1 жовтня 2022 року та 4 січня 2023 року.

16 серпня 2022 року на авіабазі поблизу Джанкоя пролунали вибухи. За попередніми даними, окупанти втратили вісім ЗРС С-400, три ЗРК С-300, п'ять ЗРПК «Панцир-С1», 440 ТПК (транспортно-пускових контейнерів), які мали вирушити до Херсонської та Запорізької областей для обстрілу Миколаєва та Запоріжжя, 17 ББМ, 10 САУ «Гвоздика» та ін. Також про вибухи на аеродромі повідомили 7 січня 2023 року.

26 лютого 2023 року на військовому аеродромі «Мачулищі» за 12 кілометрів від Мінська внаслідок вибухів було пошкоджено російський військовий літак далекого радіолокаційного виявлення А-50.

Дістанемо і за 700 км

28 лютого 2023 року на території російського аеродрому в Єйську в Краснодарському краї, який розташований за 60 кілометрів від українського Маріуполя і за 150 кілометрів від найближчих українських позицій і де базуються понад 20 літаків МіГ-29К і кілька новітніх винищувачів Су-33. Після них із військового аеродрому зникли шість винищувачів-бомбардувальників Су-34. За даними місцевих Telegram-каналів, удар по аеродрому було здійснено або безпілотниками, або ракетою.

19 серпня 2023 року військовий аеродром «Сольці» в Новгородській області Росії, що знаходиться за 700 кілометрів від українських кордонів, зазнав атаки невідомого безпілотника (не виключено, що українського, хоча офіційно підтвердження не було). Внаслідок пошкодження отримали два далекі бомбардувальники-ракетоносці Ту-22М3. А решту десять таких же бортів росіянам довелося терміново евакуювати на північ, на аеродром «Оленья» під Мурманськом.

21 серпня цього року російський Телеграм-канал BAZA з посиланням на власні джерела повідомив про удар дрона-камікадзе на аеродром «Шайківка» в Калузькій області. Ресурс заявив про пошкодження одного літака невідомої моделі. Українські джерела удар підтвердили, уточнивши, що на авіабазі було знищено ще один Ту-22М3. Українська сторона уточнила, що удари по «Шайківці» та «Сольцям» завдавалися дронами з території РФ.

27 серпня 2023 року було здійснено масовий наліт безпілотних літальних апаратів на аеродром під Курськом. Удар був завданий сучасними літаками - одним МіГ-29 і чотирма Су-30СМ, а ще вдалося пошкодити радар зенітно-ракетного комплексу С-300 і два ракетно-гарматні комплекси «Панцир».

Атаки впливають на громадську думку всередині Росії

Такі атаки дають позитивні результати. Окрім знищення власне літаків та інфраструктури аеродромів, росіяни змушені ховати свої літаки на більш далеких аеродромах. Тобто військові об'єкти в прикордонних областях стали цілком доступною метою для ЗСУ.

У Міноборони Великобританії вважають, що удари по російських аеродромах базування дальньої авіації ставлять під питання здатність Росії забезпечити безпеку таких об'єктів. Британське відомство у щоденному огляді, присвяченому війні в Україні, також пише, що, ймовірно, деякі атаки безпілотників на російські військові аеродроми проводяться з території РФ, а не з-за кордону. Зокрема, зазначають автори огляду, безпілотник коптерного типу, який, як заявило Міноборони РФ, атакував аеродром у Сольцях, навряд чи міг прилетіти з-за меж Росії.

Військовий експерт Олег Жданов пояснює стратегію українського військового керівництва тим, що літаки на аеродромах набагато легше вразити, аніж у повітрі, а ще це моральна атака.

- Крім власне знищення літаків, які атакують наші міста, це має більш морально-політичне значення. Ці атаки впливають громадську думку всередині Росії. Населення російських міст починає розуміти, що їхня система ППО забезпечити безпеку не може. А це вже психологічний тиск на їхню свідомість, - пояснює експерт.

Крім цього, на думку Олега Жданова, те, що росіяни змушені ховати свої літаки на більш далеких базах, впливає на логістику та економіку. Наприклад, з аеродрому «Оленья» під Мурманськом до українського кордону російському бомбардувальнику потрібно летіти 5 годин, стільки ж назад. А це витрата палива, втома екіпажу та інше. І зараз реально українські безпілотники, на думку експерта, можуть діставати на 1000 кілометрів углиб Росії, що значно розширює можливості поразки російських об'єктів.