17 травня
Завантажити ще

Умань відвідав міністр культури Ізраїлю і пообіцяв, що написи в "Яд ва-Шем" перекладуть українською

Умань відвідав міністр культури Ізраїлю і пообіцяв, що написи в
Фото: facebook.com/tagiev.rovshan

У понеділок, 28 серпня, Умань з приватним візитом відвідав міністр культури та спорту Ізраїлю Мікі Зоар. Він зустрівся з міським головою Іриною Плетньовою та представниками єврейської спільноти міста. Про це повідомив у Facebook президент Асамблеї національностей України (АНУ) Ровшан Тагієв.

Мікі Зоар в Умані обговорив, зокрема, питання святкування найближчого Рош га-Шана (єврейського Нового року), розвитку міста та релігійного кварталу (ремонт інфраструктури) за підтримки держави Ізраїль і єврейської громади. А також життя єврейської громади Умані та України в цілому. Пан Зоар позитивно оцінив зміни в розвитку Умані та заявив про готовність залишатися постійно на зв'язку з керівництвом міста з метою підтримки постійного співробітництва й оперативного розв'язання проблем у разі їхнього виникнення.

Окрім того, під час дводенного візиту міністр зустрівся з президентом Асамблеї національностей України (АНУ) Ровшаном Тагієвим, новопризначеним представником Єврейського національного фонду ("Керен Каемет ле-Ісраель", КАКАЛ) Михайлом Пінтом, головою фонду WI CC ("МИ-Міжнародний координаційний центр"), віцепрезидентом АНУ Нахманом (Джозефом) Стейнбергом та головним рабином міста Умані Яковом Джаном. Керівники Асамблеї національностей України під час зустрічі з міністром висловили прохання, щоб у Національному меморіалі Катастрофи (Голокосту) та Героїзму "Яд ва-Шем" (у місті Єрусалимі) написи були виконані й українською мовою. Міністр культури та спорту Держави Ізраїль пообіцяв уважно розглянути та сприяти розв'язанню цього питання.

Також Мікі Зоар сказав, що Ізраїль - демократична ліберальна держава, яка, зі свого боку, докладе всіх зусиль для подолання будь-яких негативних тенденцій в українсько-ізраїльських відносинах. Міністр також висловив крайнє занепокоєння війною і висловив щире співчуття українському народу.

 

Новини по темі: візит Новини Ізраїлю Умань