Завантажити ще

Подоляк назвав смерть Пригожина показовим усуненням після спроби заколоту

Подоляк назвав смерть Пригожина показовим усуненням після спроби заколоту
Фото: president.gov.ua

Смерть засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина — це сигнал російським військовим про те, що «героїв СВО» не буде. Про це у своєму твіттері заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

- Показове усунення Пригожина та командування «Вагнера» через два місяці після спроби перевороту – це сигнал від Путіна російським елітам перед виборами 2024 року: «Бійтесь! Нелояльність дорівнює смерті». Але також це сигнал російським військовим: «героїв СВО» не буде. Якщо не український трибунал, то куля від ФСБ, — написав він.

За словами Подоляка, президент Росії Володимир Путін нікому не прощає власного звірячого страху, який “обнулив” в червні 2023 року, і чекав моменту. 

- Очевидно також, що Пригожин підписав собі особливий смертний вирок тієї миті, коли повірив у дивні «гарантії Лукашенка» та в не менш абсурдне «чесне слово» Путіна, - додав радник глави Офісу президента України.

Увечері 23 серпня Федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація) повідомило, що у Тверській області розбився приватний літак Embraer – 135 (ЕВМ-135BJ) на маршруті Москва — Санкт-Петербург, на якому були засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин та командир ПВК Дмитро Уткін з позивним “Вагнер”. Загалом на борту перебували три члени екіпажу і сім пасажирів. 

Літак належав ТОВ «МНТ-Аеро», що спеціалізується на бізнес-перевезеннях. Він розбився рівно через два місяці після невдалої спроби воєнного заколоту Пригожина та ПВК “Вагнер” 23 червня 2023 року. Офіційно Слідком РФ розслідує “порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту”.