Завантажити ще

У присутності президента біля "Батьківщини-матері" підняли прапор України, підписаний захисниками

У присутності президента біля
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський взяв участь у церемонії з нагоди Дня державного прапора України. Про це повідомив Офіс президента. Найбільший державний прапор країни, підписаний захисниками України, підняли у Києві на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, де розташований монумент "Батьківщина-мати".

- Цей прапор був на позиціях наших воїнів від Чернігова до Одеси. По всій лінії захисту України. У різних бойових бригадах і підрозділах. У шпиталях, де лікують поранених. У руках волонтерів. Цей прапор завжди берегтиме згадку про багатьох українців і українок. Але він неодмінно буде поповнюватися й збагачуватися новими підписами наших воїнів, – сказав президент під час церемонії.

За словами глави держави, після сьогоднішньої церемонії кожен охочий зможе побачити прапор в Національному музеї війни за незалежність України.

У своїй промові Володимир Зеленський процитував слова радянського дисидента, українського громадського діяча Левка Лук'яненка: “Я підняв синьо-жовтий прапор боротьби і я маю пронести його стільки, скільки зможу, до самої смерті. А потім його підхопить хтось наступний і понесе далі. Який я у цьому ланцюгу — не має значення”.

На церемонії підняття прапора України були присутні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Олексій Резніков, керівник ГУР МО Кирило Буданов, голова СБУ Василь Малюк, командувач Національної гвардії України Олександр Півненко.

30 липня генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук повідомив, що музей хочуть перейменувати на Національний музей війни за незалежність України. Рішення ухвалила вчена рада музею на своєму засіданні.

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua