21 листопада
Завантажити ще

У Москві підтвердили луганський “вирок” українському правозахиснику Максиму Буткевичу

У Москві підтвердили луганський “вирок” українському правозахиснику Максиму Буткевичу
Фото: Медіазона

Апеляційний суд у Москві залишив у силі так званий "вирок" українському правозахиснику та військовослужбовцю Максиму Буткевичу, який йому винесли в окупованому Луганську. Про це 22 серпня повідомило російське видання Медіазона.

Трійка суддів Першого апеляційного суду загальної юрисдикції: Мелехов, Ізотьєва та Троян - залишила чинним 13 років ув'язнення для 46-річного правозахисника з Києва, але ухвалила зарахувати фактичний час тримання під вартою з 19 серпня 2022 року — тобто з того моменту, коли Міноборони Росії визнало факт ув'язнення Буткевича.

Підтримати Максима Буткевича до суду прийшли співробітники консульств Німеччини, Великобританії та Франції, а також правозахисники «Меморіалу» Олег Орлов та Світлана Ганушкіна. Сам Буткевич був присутній на засіданні по відеозв'язку із СІЗО Луганська.

Максим Буткевич лише під час апеляційного засідання дізнався від тих, хто прийшов, що російський правозахисний «Меморіал» разом з українською правозахисною організацією «Центр громадянських свобод» та головою білоруського правозахисного центру «Весна» Алесем Бєляцьким отримав Нобелівську премію миру - 2022.

- Про Нобелівську премію сюжетів не було жодних, поки був доступ до телевізора, - розповів Буткевич.

Олег Орлов розповів Максиму Буткевичу, що його імʼя звучало у Нобелівській промові голови українського "Центру громадянських свобод" Олександри Матвійчук.

Так званий "Верховний суд ЛНР" 6 березня 2023 року засудив Максима Буткевича до 13 років колонії. За версією так званого "звинувачення" Буткевич, проходячи службу в батальйоні «Берлінго», 4 червня 2022 року в Сєвєродонецьку поранив двох цивільних жінок, матір і дочку, вистріливши з гранатомета по під'їзду житлового будинку.

Колеги та друзі Буткевича розповіли виданню «Грати», що підрозділ Буткевича передислокували на Донбас не раніше 14 червня, а до цього він перебував у Києві та області. У другій половині червня 2022 року Буткевич потрапив у полон.

У день так званого "вироку" голова Центру прав людини ZMINA (співзасновником якого є Буткевич) Тетяна Печончик розповіла "Суспільному", що Максим Буткевич перебуває у списках на обмін, а деякі його побратими з батальйону "Берлінго" вже звільнені.