15 червня
Завантажити ще

Кулеба провів співбесіди з 16 кандидатами у посли, яких вперше знайшли “за оголошенням”

Кулеба провів співбесіди з 16 кандидатами у посли, яких вперше знайшли “за оголошенням”
Фото: instagram.com/dmytro_kuleba

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів співбесіди з 16 кандидатами у посли, які пройшли перший в історії відкритий набір послів. Про це глава МЗС розповів у своєму інстаграмі.

- Сьогодні я завершив співбесіди з 16 кандидатами у посли, які пройшли перший в історії відкритий набір послів… З понад тисячі заявок ми відібрали шістнадцять. Але це дійсно кваліфіковані, мотивовані, дуже потужні кандидати. Далі я поінформую Президента про результати відкритого відбору, — написав Кулеба.

Міністр нагадав, що відкритий набір оголосили ще в березні. Довгий процес він пояснив тим, що відкритий набір передбачає надзвичайно ретельну перевірку кожної кандидатури. 

МЗС отримало 1104 заявки, конкурс був 69 людей на місце.  30% з них подали представники ділових кіл, 12% - науковці та викладачі, 7% - ветерани, військові, сектор безпеки та оборони, 7% - чинні та колишні дипломати, розповів Дмитро Кулеба. Також були адвокати та правозахисники, громадянське суспільство, медійники, представники місцевого самоврядування, держслужбовці.

Глава МЗС зазначив, що особливо Україні потрібно посилювати та розширювати склад дипломатичної служби в Африці та Азії. Посли мають знати, як залучати інвестиції та просувати експорт. 

Дмитро Кулеба 13 березня оголосив про пошук кандидатур у посли 21 країни Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії. На сайті МЗС у розділі “Вакансії” створили відповідну сторінку. Міністр зазначив, що вакансія посла в певній країні залишається незаповненою протягом кількох років.