Завантажити ще

Українське МЗС вперше в історії шукає послів через вакансії - жінки в пріоритеті

Українське МЗС вперше в історії шукає послів через вакансії - жінки в пріоритеті
Фото: twitter.com/DmytroKuleba

Міністерство закордонних справ вперше оголосило конкурси на посади послів, податися може будь-хто. Вакантними є посади послів у в 21 країні Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

- Особливо складно з пошуком кандидатів на посади Послів. Шукаю їх в дипломатичній системі. Шукаю в бізнес-середовищі. Шукаю серед науковців. Але зростають і темпи нашої дипломатичної експансії, зокрема в Африці. Тому понад два десятки країн досі без Послів. Єдиний спосіб пришвидшити ці процеси — приймати нестандартні рішення, - пояснив Кулеба.

За словами міністра, особливий фокус зараз на країнах Африки. Подача резюме на посаду послів у ці країни автоматично підвищує шанси. Також у пріоритеті жінки.

- Крім того, за умови рівних професійних показників, я віддаватиму перевагу жінкам. Просто тому, що дипломатія була багато десятиліть несправедлива щодо кар'єрного зростання жінок, – відмітив Кулеба.

Подати заявку можна на сайті МЗС. Оскільки законодавство не передбачає проведення конкурсів на посаду послів, то кандидатури розглядатимуться виключно міністром. З потенційними кандидатами зв’язуватиметься HR-служба міністерства.