Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Зеленський підписав закон, який повертає довоєнні податки

Зеленський підписав закон, який повертає довоєнні податки
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у середу, 26 липня, підписав закон, який передбачає повернення довоєнної системи податків, а саме – скасування 2-процентного податку для ФОП та повернення 5-процентного. Про це повідомляє Telegram народного депутата Ярослава Железняка.

Законом передбачено подовження мораторію на податкові перевірки до кінця війни. Але 1 серпня буде дозволено перевірку для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), ігрового бізнесу та фінансових послуг. При цьому з 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. У той же час передбачено звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО на прифронтових територіях. Але це не стосується торгівлі підакцизними товарами.

При цьому підписаний Зеленським закон скасовує:

  • можливість для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • можливість для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства;
  • зупинення перебігу строків (подання податкової звітності, строків отримання податкової інформації контролюючими органами).

У документі також сказано, що "технічний борг", який виник з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року, не враховуватимуть при визначенні можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі. Закон також передбачає збереження права добровільної сплати єдиного податку та ЄСВ для прифронтових територій, у тому числі територій можливих бойових дій.

Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт закону, яким пропонується скасувати податкові пільги, запроваджені після початку війни у ​​січні цього року. Документ було подано у рамках зобов'язань України перед МВФ. Рада ухвалила цей законопроєкт у першому читанні 29 травня, а у другому – 30 червня.