23 травня
Завантажити ще

Стефанчук закликав нардепів якнайшвидше повернути електронне декларування

Стефанчук закликав нардепів якнайшвидше повернути електронне декларування
Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук закликав народних депутатів повернути електронне декларування. Про це він написав у своєму фейсбуці 26 липня.

- Моя позиція чітка й зрозуміла: ЙОГО ПОТРІБНО ВІДНОВЛЮВАТИ ЯКНАЙШВИДШЕ. Відновлювати для всіх. І чиновників, і суддів, і народних обранців… - заявив Стефанчук.

За словами спікера парламенту, він підтверджує свою позицію і словом, і ділом. Адже, попри добровільність подачі декларацій, що була запроваджена з міркувань безпеки на початку повномасштабного вторгнення Росії, добровільно подав звітність і за 2021-й, і за 2022-й роки.

Руслан Стефанчук зазначив, що номер законопроєкту, який ухвалить Верховна Рада, неважливий. Дискусія може йти щодо окремих положень, як-от декларування майна на тимчасово окупованих територіях України або процедура подачі декларацій тих, хто служить у лавах ЗСУ. 

- Тому закликаю фракції та групи, позафракційних народних депутатів найближчого засідання підтримати законопроект про повернення декларування, — написав він.

Стефанчук заявив, що українське суспільство сповнює запит на справедливість, та зазначив, що це наблизить Україну до членства у ЄС.

У вересні 2022 року глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія зареєстрував законопроєкт № 8071 «Про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської Комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського Союзу», який, зокрема, відновлює обов’язкове декларування. У жовтні антикорупційний комітет рекомендував прийняти його за основу.