Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Суддя Гааги, яка не бачила провини Росії у збитті Боїнга-777, пішла у відставку

Суддя Гааги, яка не бачила провини Росії у збитті Боїнга-777, пішла у відставку
Фото: REUTERS

У Нідерландах пішла у відставку суддя Апеляційного суду Гааги, яка намагалася вплинути на процес у справі про збитого росіянами пасажирського Boeing 777 у 2014 році. Про це пише NOS.

Як зазначено в повідомленні, суддя опинилася в центрі уваги через розповсюдження книги, написаної її братом, в якій передбачалося, що не Росія, а "таємні служби" несуть відповідальність за збитий Boeing 777. Вона активно розповсюджувала цю книгу серед інших суддів та прокурорів, які беруть участь у справі.

Крім того, суддя відкрито критикувала висновки Ради безпеки Нідерландів та прокуратури, в яких йшлося про причетність РФ до катастрофи MH17, називаючи їх "навмисним та прозорим приховуванням" та звинувачуючи в "маніпуляціях та брехні".

Верховний суд розглянув цю ситуацію і дійшов висновку, що такі заяви судді підривають довіру до авторитету та неупередженості судової системи. Однак суд також зазначив, що судді мають право на свої думки, але вони мають враховувати вплив своїх висловлювань.

До цього Верховний Суд Нідерландів виніс жінці попередження про спробу пропагувати теорії змови серед суддів, які займаються кримінальним процесом.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Йдеться про трагедію, яка сталася 17 липня 2014 року. Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом. В результаті загинули 298 людей. Розслідування у справі веде Міжнародна слідча група, до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року слідча група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК "Бук", а пізніше оголосила про приналежність "Бука" до російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську. На лаві підсудних - Гіркін (Стрілков), Дубинський, Пулатов та Харченко.