Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В ООН спростували версію Росії про "атаку" Оленівської колонії ракетами HIMARS

В ООН спростували версію Росії про
Фото: REUTERS

Заява Росії про нібито обстріл українськими ракетами з HIMARS Оленівської колонії в тимчасово окупованій частині Донбасу є хибною. Відповідну заяву опубліковано на сайті Організації Об'єднаних Націй.

- Через рік після трагічної загибелі щонайменше 50 українських військовополонених у виправній колонії в Оленівці на Донеччині, що знаходиться під тимчасовим військовим контролем Російської Федерації, правосуддя все ще не близьке до вчинення, - заявив голова ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

За його словами, російська сторона не надала задовільних гарантій безпечного доступу експертів ООН на відвідування місця трагедії.

- Однак Управління змогло провести широкі бесіди з тими, хто вижив після інциденту в Оленівці, і провести детальний аналіз наявної додаткової інформації відповідно до встановленої методології УВКПЛ, - підкреслив він.

Як зазначив голова ООН, попри відсутність точних даних про теракт в Оленівській колонії, доступна інформація та аналіз ООН свідчать про те, що трагедія не була наслідком ударів ракетами HIMARS.

ЩО СТАЛОСЯ?

29 липня російські військові влаштували теракт у Оленівській колонії, жертвами якої стали понад 50 наших захисників. Ще близько 150 людей отримали поранення. Україна звинуватила РФ в акті тероризму, здійсненому з метою замовчування воєнних злочинів, дискредитації Збройних сил України та порушення постачання зброї. Російська сторона заявила, що причиною вибуху в колонії нібито став "удар українською ракетою з HIMARS".