Завантажити ще

До голови судової адміністрації України прийшли з обшуками у справі судді Князєва

До голови судової адміністрації України прийшли з обшуками у справі судді Князєва
Фото: facebook.com/CourtGovUa

У голови Державної судової адміністрації України Олексія Сальнікова розпочалися обшуки по справі ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва. Про це 24 липня повідомили НАБУ і САП

Антикорупційні органи заявили, що голову Державної судової адміністрації України викрили на “підбурюванні до надання неправомірної вигоди суддям Верховного Суду за винесення рішення на користь комерційного підприємства”.

- За даними слідства, чинний голова ДСА ще 5 березня цього року отримав від представника комерційного підприємства 7,5 тис. дол. США, з яких 5 тис. дол. США мали бути передані суддям за винесення рішення, а 2,5 тис. доларів США — залишені собі за посередницькі послуги, — заявили в антикорупційному бюро.

За даними слідства, Сальніков обіцяв посприяти у винесенні рішення суддями Верховного Суду, зокрема й через залучення до цього його колишнього голови Всеволода Князєва. Однак після викриття Князєва на одержанні хабаря голова ДСА почав ухилятися від вирішення питання й не повертав отримані гроші.

16 травня НАБУ і САП повідомили, що викрили схему підкупу керівництва Верховного Суду та зазначили, що хабар у 2,7 млн доларів для на той момент голови Верховного Суду Всеволода Князєва міг бути частиною більш широкої схеми корупційного тиску на суди. Епізод із «винагородою» для Князєва пов’язали з ухваленням рішення в інтересах власника групи «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго.

Олексій Сальніков очолює Державну судову адміністрацію України з квітня 2022 року. Наказ про призначення підписав тоді ще голова Верховного Суду Всеволод Князєв. Пленум Верховного Суду висловив недовіру Князєву, через що той втратив посаду. З 18 травня ексголова Верховного Суду знаходиться під вартою. Пресслужба Жеваго заявила, що бізнесмен не має відношення до хабаря суддям Верховного Суду.

Новини по темі: Хабар обшук суддя НАБУ САП