12 червня
Завантажити ще

В Одесі затримали блогера Надьожу, друга херсонського колаборанта Стремоусова

В Одесі затримали блогера Надьожу, друга херсонського колаборанта Стремоусова

В Одесі затримали блогера Олександра Надьожу, який раніше працював разом з Кирилом Стремоусовом. Про це 20 липня повідомили СБУ та Офіс Генпрокурора.

- Кіберфахівці та слідчі Служби безпеки затримали в Одесі ворожого пропагандиста, який виправдовував збройну агресію РФ і закликав до захоплення державної влади в Україні. Фігурантом є проросійський блогер з Миколаївщини, що тривалий час працював на колаборанта Стремоусова і фактично був його правою рукою, - розповіли у Службі безпеки України.

У СБУ додали, що Надьожі вже обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Блогерові загрожує до десяти років ув'язнення за трьома статтями Кримінального кодексу.

За місцями проживання Олександра Надьожі в Одесі та Южноукраїнську Миколаївської області провели обшуки —  знайшли ноутбук і пʼять мобільних телефонів із доказами підривної діяльності, а також «посадову інструкцію інформагентства» Кирила Стремоусова, де раніше працював блогер.

За даними СБУ, після захоплення Росією частини Миколаївської та Херсонської областей Надьожа залишився на підконтрольній Україні території. Блогер дискредитував українських захисників і закликав ухилятися від призову. Його матеріали підхоплювали російські пропагандисти. Для конспірації Олександр Надьожа постійно змінював номери телефонів.

У вересні 2022 року ЗМІ звернули увагу на те, що Надьожа опублікував відео з київського вокзалу. Він обійшов металодетектори й назвав український паспорт "аусвайсом", а інсталяцію з протитанковими їжаками - "шизофренією". До повномасштабного вторгнення Росії Стремоусов і Надьожа були відомі як антивакцинатори. Кирило Стремоусов після нападу РФ став колаборантом у Херсонській області. Він загинув у ДТП 9 листопада 2022 року.