Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Європарламент закликав МКС видати ордер на арешт Лукашенка слідом за Путіним

Європарламент закликав МКС видати ордер на арешт Лукашенка слідом за Путіним
Фото: REUTERS

Депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд видати ордер на арешт президента Білорусі Олександра Лукашенка через сприяння депортації українських дітей. Про це йдеться у звіті Комітету із закордонних справ про відносини ЄС з Білоруссю. Документ підтримали 49 парламентарів, троє проголосували проти і двоє утрималися, повідомила пресслужба Європарламенту.

- Білорусь несе відповідальність за шкоду, заподіяну Україні, і злочини, вчинені в Україні, наголошують євродепутати, в тому числі через роль режиму в незаконній передачі дітей. Тому звіт закликає інституції ЄС та країни-члени вжити всіх необхідних кроків на міжнародному рівні для забезпечення кримінального переслідування білоруських політичних і військових лідерів, відповідальних за злочини проти людяності та геноцид, - сказано у повідомленні пресслужби.

Євродепутати визнали, що Білорусь де-факто є державою-сателітом Російської Федерації. У звіті сказано, що нещодавнє прибуття бойовиків "Вагнера" до Білорусі створює нові потенційні ризики для безпеки України, інших сусідів Білорусі та країн ЄС загалом.

17 березня МКС видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через депортацію дітей з окупованих територій України. Це означає, що Путін та Львова-Бєлова мають офіційний статус підозрюваних у скоєнні міжнародного злочину, а рішення суду мають виконувати всі країни, які визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Римський статут, який лежить в основі роботи МКС, не ратифікували близько 70 держав, серед яких США, Китай, Індія, Ізраїль, Іран та Україна. Міністр юстиції Денис Малюська пояснював, що ми зможемо зробити це після закінчення війни, тому що "в українських військових сформувалась хибна думка про цей документ, яку неможливо змінити в умовах воєнного стану".