20 червня
Завантажити ще

Південна Корея збільшить допомогу Україні до 150 мільйонів доларів

Південна Корея збільшить допомогу Україні до 150 мільйонів доларів

2023 року Україна отримає від Південної Кореї військову та гуманітарну допомогу на суму в 150 мільйонів доларів. Про це заявив президент країни Юн Сок Йоль на спільному брифінгу із президентом Володимиром Зеленським у Києві.

- У травні я та президент Зеленський домовилися про постачання необхідного обладнання для таких цілей, як, наприклад, гуманітарне розмінування, і ми продовжуємо це робити. Уряд Республіки Корея виділив минулого року 100 млн. доларів на підтримку України. Цього року ця підтримка становитиме 150 млн. доларів, - анонсував лідер РК.

Як зазначив Юн Сок Йоль, минулого року Сеул постачав нашій країні бронежилети, шоломи та іншу необхідну амуніцію, а цього року 0 допомогу планують збільшити.

– Також ми плануємо збільшувати допомогу Україні у відновленні системи освіти. Минулого року... ми вирішили допомогти у відновленні зруйнованих шкіл. Також ми хотіли б надати Україні підтримку для майбутніх поколінь за допомогою стипендії двох президентів, - наголосив він.

У ході брифінгу лідер Південної Кореї зазначив, що "зараз ситуація в Україні схожа на ситуацію у Кореї 70 років тому".

- Близько 70 років тому Республіка Корея теж зазнала незаконного вторгнення Північної Кореї. Було окуповано близько 90% території нашої Кореї, і ми зіткнулися з загрозою зникнення держави. Однак завдяки нашим військовим та громадянським, які їм допомагали максимально, ми змогли зупинити окупанта та вигнати їх з нашої землі, - наголосив він.

Також він підтримав "формулу миру", яку пропонує президент Володимир Зеленський для завершення війни в Україні.

- Ми ознайомилися з Формулою світу, яку нам надали, і насправді вважаємо, що її необхідно виконати. Особливо враховуючи, що Корея намагається відігравати роль посередника у мирних самітах та зустрічах країн, що належать до так званого Глобального Півдня, - зазначив президент ЮК.

Юн Сок Йоль уперше відвідав Україну – з несподіваним візитом він приїхав до Києва 15 липня. Корейський лідер відвідав Бучу та Ірпінь, які перебували під окупацією росіян. Також він провів зустріч із українським колегою Володимиром Зеленським, після чого виступив із ним на спільній прес-конференції.