20 червня
Завантажити ще

В Україну з неоголошеним візитом прибули президент Південної Кореї та його дружина

В Україну з неоголошеним візитом прибули президент Південної Кореї та його дружина
Фото: en.yna.co.kr

В Україну з неоголошеним візитом прибув президент Південної Кореї Юн Сок Йоль та його перша леді Кім Кен Хі. Про це повідомляє Yonhap.

За словами старшого секретаря президента з питань преси, Юн та його перша леді Кім Кен Хі прибули до України з Польщі. Юн одразу після прибуття до столиці відвідав місце масових вбивств у Бучі під Києвом, а потім – Ірпінь.

Як повідомив Офіс Генерального прокурора, генпрокурор Андрій Костін показав Президенту Південної Кореї Юн Сок Йолю та його дружині місця злочинів, скоєних російськими військовими під час окупації Бучі в березні 2022 року. Він також подякував Президентові Кореї за його тверду позицію та наголосив, що світова спільнота не має права миритися з масштабними нападами на цивільне населення. Костін наголосив, що за 33 дні окупації Бучі тут були скоєні всі види воєнних злочинів, зокрема катування, розстріли цивільних та евакуаційних колон, сексуальне насильство.

- Режим РФ має понести відповідальність за все скоєне. Найефективніший спосіб досягти цього — Спеціальний трибунал щодо злочину агресії, - наголосив генпрокурор.

Відомо, що Юн Сок Йоль разом із дружиною планують покласти вінок до військового пам'ятника. Після цього він вирушить на зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Глави держав обговорять подальшу допомогу, а також повоєнне відновлення України.

Цей візит завершує дводенну подорож, під час якої президент Південної Кореї відвідав Литву на саміт НАТО, а потім Польщу з офіційним візитом.