Завантажити ще

Суд відправив під варту екс-намісника Києво-Печерської Лаври Павла Лебедя

Суд відправив під варту екс-намісника Києво-Печерської Лаври Павла Лебедя
Фото: suspilne.media

Солом'янський районний суд Києва змінив запобіжний захід колишньому наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту Павлу Лебедю. Його відправили під варту з альтернативою застави у розмірі понад 33 мільйони гривень. Про це пише "Суспільне".

Під час засідання прокурор заявив, що Лебідь порушив зобов'язання, покладені на нього судом. За його словами, підозрюваний спілкувався з одним зі свідків у справі. Сам митрополит заявив, що не знайомий зі свідком.

Після засідання священик прокоментував журналістам рішення суду. Екс-намісник Лаври заявив, що суд нібито "діяв під тиском зацікавлених людей", а суми для звільнення під заставу у нього такої немає.

Як пише видання, із зали суду правоохоронці відвезли Лебедя до СІЗО. Митрополит має 5 днів, щоб оскаржити цей вирок.

Петро Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, а також робив заяви, які виправдовують чи заперечують російську агресію. 1 квітня митрополиту Павлу вручили повідомлення про підозру. Того ж дня суд призначив йому домашній арешт на 60 діб.

У липні СБУ викрила нові факти протиправної діяльності митрополита УПЦ МП. За версією слідства, він публічно заперечував існування України та називав війну з Росією "громадянським конфліктом". Лебедю повідомили про нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу - порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, а також виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії РФ проти України.