Завантажити ще

Рада дозволила майбутнім водіям не проходити теорію в автошколах

Рада дозволила майбутнім водіям не проходити теорію в автошколах
Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, яким українцям дозволять самостійно проходити теоретичну частину перед складання іспиту на отримання прав водія. Про це повідомив у своєму Фейсбуці речник парламенту Руслан Стефанчук.

- Сьогодні Верховна Рада України ухвалила низку рішень, серед яких: 7354 – дозволили майбутнім водіям самостійно здобувати знання теоретичної частини іспиту на отримання посвідчення водія. Встановили штрафи для чиновників автошкіл за порушення підготовки водіїв, – повідомив Стефанчук.

У попередній редакції закону нардепи пропонували дозволити майбутнім водіям здобувати підготовку, включаючи теоретичне навчання, в акредитованих навчальних закладах. Проте цей пункт був змінений депутатами.

Відповідно до внесених змін, які бажають самостійно вивчати правила дорожнього руху, мають бути допущені до теоретичного іспиту нарівні з курсантами автошкіл. Проте практичний курс все одно має бути пройдений в автошколі.

Також парламент доповнив Кримінальний кодекс двома новими статтями:

  • ст. 127-3 – "Порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів". Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі 8500 – 13600 грн;
  • ст. 127-4 – "Порушення порядку державної акредитації автошкіл та прийому іспитів". Ця стаття передбачає штраф від 17 000 51 до 000 гривень.