23 червня
Завантажити ще

Київрада ввела мораторій на російськомовний контент у публічних місцях

Київрада ввела мораторій на російськомовний контент у публічних місцях

Київська міська рада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Києва. Це, зокрема, стосується мови пісень, фільмів, вистав, концертів. 

- Фактично передбачено заборонити публічне висвітлення та демонстрацію російськомовних товарів та послуг, які створені у процесі провадження діяльності у сфері культури. Це книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, музичні звукозаписи, вироби художніх промислів, театральні та циркові вистави, концерти та культурно-освітні послуги. Російська – мова країни-агресора, і їй не місце в серці нашої столиці, – пояснив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, молоді та спорту Вадим Васильчук. 

У повідомленні КМДА не уточнюється, хто буде моніторити публічний простір на предмет порушень та яке покарання передбачено. Проте аналогічний мораторій діє у Львівській області з 2018 року. Згідно з ним, правоохоронці та представники спеціальної Міжвідомчої робочої групи облради проводять рейди закладами та проводять роз'яснювальну роботу. "Такі заходи мають на меті застерегти власників закладів, де бувають мешканці та гості міста, від використання російськомовного контенту", - сказано у поясненні Львівської облради.
 

Новини по темі: Українська мова