24 листопада
Завантажити ще

У Києві парк Пушкіна перейменували на Багряного, а вулицю Драйзера - на Рейгана

У Києві парк Пушкіна перейменували на Багряного, а вулицю Драйзера - на Рейгана
Фото: commons.wikimedia.org/wiki/User:Haidamac

У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів у пʼяти районах. Про це 23 липня повідомила Київська міська рада. Серед перейменованих об’єктів — парк імені Пушкіна на Шулявці та вулиця Теодора Драйзера на Троєщині.

- У столиці перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з Росією та її сателітами. Такі рішення підтримали сьогодні, 13 липня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів, — йдеться на сайті Київради.

Також на пленарному засіданні Київради депутати затвердили перелік з 62 обʼєктів, що підлягають демонтажу. Йдеться про пам’ятники, дошки (пам’ятні знаки), елементи оздоблення тощо, повʼязані із СРСР та Росією. За словами заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, цим рішенням “Київ виходить на фінішну пряму в питанні дерусифікації столиці”.

Депутат Київради Ксенія Семенова опублікувала у своєму телеграм-каналі перелік з 62 позицій. Серед них памʼятник Пушкіну в перейменованому на цьому засіданні парку та бюст Пушкіна у Національній бібліотеці імені Вернадського.

Робоча група працювала з осені та сформувала попередній перелік з 297 пропозицій. Фінальне рішення ухвалили про демонтаж 62 об’єктів, щодо яких є висновки науковців.

- Спільно із профільними інституціями НАН України, Інститутом Національної пам’яті та експертами ретельно відпрацювали інформацію щодо кожного памʼятника в нашому місті, — зазначив Прокопів.

Місце тимчасового зберігання памʼятників вирішуватиметься Департаментом міського благоустрою КМДА спільно з районними державними адміністраціями. 

13 липня у Києві перейменували такі міські об’єкти:

  • Шевченківський район:

парк ім. О. С. Пушкіна – парк імені Івана Багряного;

сквер ім. Валерія Чкалова – сквер Літературний.

  • Оболонський район:

вулиця Совхозна – вулиця Дунайська.

  • Дарницький район:

сквер Трудової Слави – сквер імені Павла Горянського;

вулиця Челюскінців – вулиця Героїв Зміїного;

провулок Крилова 1-й – провулок Бахмутський;

провулок Крилова 2-й – провулок Джмелиний;

провулок Крилова 3-й – провулок Щучий.

  • Дніпровський район:

вулиця Травнева – вулиця Качина;

вулиця Мініна вулиця – Олександра Лазаревського;

вулиця Пожарського – вулиця Дмитра Багалія.

  • Деснянський район:

провулок Ватутінський – провулок Зазимський;

вулиця Маяковського – вулиця Тараса Коваля;

вулиця Теодора Драйзера – вулиця Рональда Рейгана.

Раніше 13 липня стало відомо, що радянський герб на монументі "Батьківщина-мати" у Києві замінять на герб України до Дня Незалежності.