18 червня
Завантажити ще

Байден виступив у Вільнюсі: Путін розпочав війну проти України, щоб розколоти НАТО

Байден виступив у Вільнюсі: Путін розпочав війну проти України, щоб розколоти НАТО
Фото: REUTERS/Ів Герман

Президент Сполучених Штатів Джо Байден виступив із промовою на саміті Північноатлантичного Альянсу, який проходить у литовському Вільнюсі. У ній він заявив, що вторгаючись в Україну, росіяни сподівалися на розкол НАТО, але їм цього зробити не вдалося. Про це пише "Lrt".

- І що ще важливіше для майбутнього всіх нас. Це було неминучим. Коли президент Путін і його боягузливе прагнення більшої влади країни розпочали цю жорстоку війну проти України, він думав, що НАТО розколеться. Він думав, що наша єдність розколеться при першому випробуванні. Він гадав, що демократичні лідери будуть слабкими. Але він помилявся, – заявив Байден.

За його словами, зіткнувшись із загрозою миру та стабільності у всьому світі, лідери країни НАТО зробили те, що вони "завжди роблять". Американський лідер запевнив, що США намагалися знайти дипломатичні засоби для стримування РФ від агресії, але після даремних спроб країнам довелося возз'єднатися для "удару у відповідь" по Москві.

- Майже півтора року після страшних звірств, злочинів проти людяності з боку Росії народ України залишається незламним. Україна залишається незалежною та вільною. За словами Байдена, Сполучені Штати сформували коаліцію з більш ніж 50 країн, щоб гарантувати, що Україна зможе захистити себе і зможе захищати себе в майбутньому. Ми не вагатимемося, - зазначив Байден.

Також президент США підтвердив, що країни продовжать підтримку України і надаватимуть їй допомогу стільки часу, скільки знадобиться.

– Наші зобов'язання перед Україною не ослабнуть. Ми захищатимемо свободу, світ сьогодні, завтра і доти, доки це необхідно, - сказав він.

Водночас Байден нагадав, що Росія може закінчити війну, якщо виведе з України свої війська. За його словами, поки Москва виявляє інтерес до дипломатичних заходів, а російський президент Володимир Путін вважає, що зможе "пережити Україну".

Новини по темі: НАТО Литва саміт Джо Байден