25 травня
Завантажити ще

Зеленський назвав хорошими результати саміту НАТО у Вільнюсі для України

Зеленський назвав хорошими результати саміту НАТО у Вільнюсі для України
Фото: Getty Images

Володимир Зеленський назвав хорошими результати саміту НАТО у Вільнюсі для України. Про це президент заявив на спільній пресконференції з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом. Зеленський зазначив, що якби Україна отримала запрошення до НАТО, саміт був би ідеальним.

Президент також сказав, що розуміє, що Україна не може стати членом НАТО, доки на її території йде війна.

- Важливий результат - це визнання, що Україна не потребує Плану дії щодо членства на шляху. Я думаю, що цей успіх на саміті для всіх нас, для України, наших воїнів, для наших громадян, для наших дітей, для всіх абсолютно. Гарантії безпеки так важливі для людей. Гарантії безпеки для України на шляху до НАТО. Не замість цього, - я ще раз на цьому наголошую, а саме гарантії безпеки на шляху інтеграції. І сьогодні ці гарантії безпеки може підтвердити "Велика сімка". І я думаю, що якщо це станеться, ми будемо над цим працювати, це буде справді настільки важливим для нас конкретним успіхом. Можемо констатувати, що результати саміту хороші, але якби було запрошення, вони були б ідеальні, — сказав він.

Фото
Фото
12 Липня 202314:56

Гарантії безпеки для України, які збирається надати G7, стануть для Києва парасолькою, зазначив Зеленський. Київ хотів би, щоб такі гарантії діяли, доки Україна не вступила до НАТО.

Столтенберг, своєю чергою, сказав, що на цьому саміті Україні скоротили шлях до членства в НАТО з двоетапного на одноетапний. Також члени Альянсу домовилися про довгострокову підтримку України, що убереже її від майбутньої агресії Росії.

Єнс Столтенберг повідомив, що він головуватиме в Раді Україна - НАТО, перше засідання якої відбудеться на цьому саміті Альянсу. Генсек НАТО заявив, що Україна ніколи не була так близько на шляху до членства в Альянсі, ніж зараз.

11 липня Володимир Зеленський заявив, що їде на саміт НАТО у Вільнюсі, але стурбований тим, що немає жодних часових рамок для запрошення України до НАТО.

10 липня глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що союзники погодилися, що Україна зможе вступити до Альянсу, не виконуючи План дій щодо членства в НАТО.