Завантажити ще

Зеленський повідомив, що їде на саміт НАТО у Вільнюсі стурбованим

Зеленський повідомив, що їде на саміт НАТО у Вільнюсі стурбованим
Фото: REUTERS/Spasiyana Sergieva

Володимир Зеленський їде на саміт НАТО у Вільнюсі, але стурбований тим, що союзники, схоже, не готові запросити Україну в НАТО. Про це президент України повідомив 11 липня у своєму телеграм-каналі.

- Зараз, на шляху до Вільнюса, ми отримали сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І я хочу підкреслити: це формулювання тільки щодо запрошення, а не щодо членства України… Це схоже на те, що немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу… І я відверто обговорю це на саміті, — заявив він.

За словами глави держав, Україна буде представлена на саміті НАТО у Вільнюсі й заслуговує на повагу.

- Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення України… - зазначив Зеленський.

За словами президента, у такому випадку залишається можливість торгуватися членством України в НАТО у переговорах із Росією. Для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор, заявив він. Володимир Зеленський підкреслив, що невизначеність – це слабкість.

Раніше у вівторок генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що президент Зеленський візьме участь в урочистій вечері за участю лідерів країн НАТО. 12 липня лідер країни буде на першому засіданні Ради Україна — НАТО. Столтенберг додав, що на саміті узгодять пакет для України з практичнішою підтримкою, з міцнішими політичними зв'язками, а також із рішеннями щодо наближення України до членства в НАТО. 

10 липня Єнс Столтенберг назвав Вільнюський саміт НАТО історичним після того, як Туреччина ухвалила рішення ратифікувати протокол про вступ Швеції до Альянсу.

11 липня президент Еммануель Макрон повідомив на саміті НАТО у Вільнюсі, що Франція передасть Україні далекобійні ракети.