Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Іран назвав "політичним" позов України до Міжнародного суду ООН у справі про збиття МАУ

Іран назвав

Влада Ірану відреагувала на рішення України, Канади, Швеції та Великобританії, які подали до Міжнародного суду ООН позов проти Тегерана через збитий літак МАУ зі 176-ма людьми на борту. Про це повідомляє IRNA.

Як зазначено в повідомленні, іранська сторона була готова брати участь у колективних переговорах із чотирма країнами, але уряди цих держав "продемонстрували відсутність прихильності до власного запиту на переговори, ігноруючи пропозиції Тегерана".

- Їхнє прохання про переговори було практично засобом для досягнення своїх політичних цілей та інтересів, оскільки вони передали питання на розгляд Міжнародному суду, - йдеться у заяві МЗС країни.

Також іранське дипвідомство стверджує, що після збиття літака МАУ Тегераном було створено "незалежну технічну групу", яка нібито зробила всі необхідні кроки для ретельного та прозорого з'ясування всіх деталей цієї трагедії. У заяві йдеться, що Іран надав доступ експертам на місце події, а підготовлений технічний звіт, який включав експертів із Франції, США, України, Канади та Британії, отримав "позитивну оцінку" більшістю цих експертів після завершення розслідування.

Також іранська сторона зазначає, що військова прокуратура в Тегерані провела ґрунтовне та всебічне розслідування, яке було незалежним та об'єктивним, відповідно до законів та правил країни.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Трагедія сталася 8 січня 2020 року. Український літак, що прямував рейсом "Тегеран-Київ", впав через кілька хвилин після зльоту над Тегераном. В результаті загинули 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, які були громадянами Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великобританії.

17 березня іранська влада оприлюднила остаточний звіт з розслідування авіакатастрофи в Тегерані. За версією Ірану, український літак МАУ було збито через помилку оператора протиповітряної оборони, який визначив борт як "ворожу мету". На початку липня Україна, Канада, Швеція та Великобританія подали до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збитий літак.