Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ердоган запропонував прийняти Туреччину до ЄС, перш ніж Анкара схвалить вступ Швеції до НАТО

Ердоган запропонував прийняти Туреччину до ЄС, перш ніж Анкара схвалить вступ Швеції до НАТО
Фото: twitter.com/trpresidency

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив у понеділок, що Брюссель має відкрити шлях для вступу Анкари до Європейського Союзу, перш ніж його країна схвалить заявку Швеції на членство в НАТО. Несподівану заяву Ердоган зробив на пресконференції у Стамбулі перед від'їздом на саміт НАТО у Вільнюсі, повідомив CNN.

- Спочатку давайте відкриємо шлях для Туреччини до Європейського Союзу, а потім ми відкриємо шлях для Швеції так само, як ми це зробили для Фінляндії, - заявив турецький лідер.

Президент Ердоган підкреслив, що "Туреччина вже понад 50 років чекає біля воріт Євросоюзу" і майже всі країни-члени НАТО є країнами-членами Європейського Союзу.

Швеція подала заявку на вступ до НАТО у 2022 році разом із Фінляндією. Її ратифікували всі країни-члени Альянсу окрім Туреччини та Угорщини. Анкара блокує вступ Швеції до НАТО через підтримку Стокгольмом курдських угруповань, зокрема Робочої партії Курдистану (РПК), які ,на думку Туреччини, є терористичними.

НАТО прагнула прийняти Швецію до саміту в Вільнюсі 11-12 липня. Наприкінці червня влада Швеції дозволила акцію спалення Корану біля мечеті в Стокгольмі, яка збіглася з мусульманським святом Курбан-Байрам. Її здійснив уродженець Іраку зі шведським громадянством. Рішення дозволити протест, прийняте відповідно до права на свободу слова, ще більше розлютило Анкару.