Завантажити ще

Союзники НАТО домовилися пришвидшити вступ України до Альянсу

Союзники НАТО домовилися пришвидшити вступ України до Альянсу
Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Союзники погодились, що Україна зможе вступити до Альянсу, не виконуючи План дій щодо членства в НАТО. Це дозволить скоротити шлях України до членства в Альянсі, повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба. 

- Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу щодо усунення ПДЧ (Плану дій щодо членства) зі шляху України до членства. Я вітаю це довгоочікуване рішення, яке скорочує наш шлях до НАТО. Це також найкращий момент, щоб прояснити запрошення Україні стати членом, — написав він у своєму твіттері.

План дій щодо членства в НАТО — програма дій для країн - кандидатів у члени організації, який прийняли 24 квітня 1999 року на саміті НАТО у Вашингтоні. Ця програма передбачає отримання претендентом індивідуальної національної програми підготовки до майбутнього членства. ПДЧ уникнули Швеція та Фінляндія, тому українська влада також розраховувала обійти цей пункт.

11—12 липня у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО. 9 липня віцепрем’єр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що Володимир Зеленський ще вирішує, чи їхати на саміт. Остаточне рішення буде залежати від фінальних документів, які лідери запропонують ухвалити за результатами саміту. Президент підтвердив, що не хоче їхати до Вільнюса «задля розваги». За його словами, Україна має отримати чіткі гарантії безпеки, доки вона не в НАТО.

Новини по темі: НАТО