Завантажити ще

Прем’єр Польщі встановив в Україні хрест в пам'ять жертв Волинської трагедії

Прем’єр Польщі встановив в Україні хрест в пам'ять жертв Волинської трагедії
Фото: facebook.com/MorawieckiPL

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький віддав шану пам'яті жертв Волинської трагедії, відвідавши територію колишнього села Острувки у Волинській області України. У рамках цього візиту Моравецький встановив дерев'яний хрест і помолився перед ним, вшановуючи пам'ять загиблих. Про це польський прем’єр написав на своїй сторінці у фейсбуці. 

Моравецький відвідав Волинь разом з доктором Леоном Попеком - польським нащадком колишніх мешканців села, який досліджує Волинську трагедію.

Вони також відвідали місцевий цвинтар, де поховані поляки, і поклали вінок до пам'ятника, присвяченого їхній пам'яті.

Матеуш Моравецький  на Волині. Фото: facebook.com/MorawieckiPL

Матеуш Моравецький на Волині. Фото: facebook.com/MorawieckiPL

Візит Моравецького до України - не єдиний захід, запланований на п'ятницю. Так, варшавська архікатедральна базиліка Святого Івана Хрестителя прийме богослужіння, яке будуть проводити католицькі та православні священнослужителі з Польщі та України.

Трактування трагічних подій на Волині під час Другої світової війни, коли українські повстанські підрозділи УПА здійснили акти насильства проти поляків, є одним з найболючіших питань у спільній історії Польщі та України, які супроводжуються різними трактуваннями, включаючи поняття геноциду.

Новини по темі: Волинська трагедія