24 листопада
Завантажити ще

Судді з орбіти Князєва: в НАБУ не заперечили розслідування ролі Краснова у справах Тарпана

Судді з орбіти Князєва: в НАБУ не заперечили розслідування ролі Краснова у справах Тарпана

В НАБУ не заперечили розслідування причетності кількох судів ВСУ, пов’язаних з Князевим, до лобіювання інтересів розшукуваного Україною ексдепутата Одеської міськради Руслана Тарпана. Однак деталі досудового розслідування детективи не розкрили. 

Так, за даними видання Delo.ua та кількох одеських телеграм-каналів, лобістами інтересів розшукуваного в Україні ексдепутата одеської міськради Руслана Тарпана могли бути одразу кілька судів, які тісно пов’язані зі скандальним ексголовою ВСУ Всеволодом Князевим. 

Серед іншого, вказувалося, що у справі присвоєння Русланом Тарпаном одеської пам’ятки архітектури - Будинку Русова - сприяння компаніям утікача Тарпана, "надавали Єгор Краснов (суддя Касаційного господарського суду у складі ВСУ, колишній співробітник Тарпана в "Інкор Груп") і Сергій Могил (суддя ВСУ, племінник Ківалова)".

Також наголошувалося, що після "зальоту" голови ВСУ Всеволода Князєва, Краснов та ще кілька суддів "опинилися у полі зору НАБУ". 

В НАБУ у відповідь на запит про підтвердження таких даних, їх не спростували. При цьому в Бюро  підтвердили, що триває розслідування. Детективи не стали розкривати деталей справи щодо суддів, пославшись на таємницю слідства. 

"Статтею 222 КПК України передбачено, що відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Передчасне і неконтрольоване розголошення відомостей досудового розслідування може не тільки вплинути на хід досудового розслідування, завадити повноті та обʼєктивності встановлення обставин кримінального правопорушення, а й завдати шкоди інтересам потерпілого, підозрюваного та іншим учасникам кримінального провадження", - зауважили в НАБУ.

Нагадаємо, Південно-Західний апеляційний господарський суд, де головує Наталія Богацька, нещодавно виніс рішення про передачу права власності на Будинок Русова в Одесі компаніям утікача Руслана Тарпана. Одеська мерія це рішення опротестувала, і подальшу долю історичної будівлі мав вирішувати  Верховний суд України. 

Та після затримання голови ВСУ Князєва на хабарі стало відомо про низку різних резонансних  справ, де судді ВСУ та інших судів могли виносити незаконні рішення в інтересах тих чи інших осіб. 

- В аудіоматеріалах НАБУ дуже багато цікавої інформації щодо зв'язків Князєв - Богацька - Краснов та Ко. Найближчим часом інформація з'явиться у ЗМІ, - повідомляв з цього приводу одеський активіст Марк Гордієнко.

Також нагадаємо, що Україна запросила екстрадицію Руслана Тарпана з ОАЕ та просить Інтерпол присвоїти його розшуковій карті "червону мітку". Тарпана, окрім присвоєння Будинку Русова, звинувачено також у спробах рейдерства "Старокінного ринку" та у розкраданні близько 300 млн грн на будівництві очисних споруд проекту "Глибоководний випуск", який так і не був добудований його компаніями.

Новини по темі: Суд суддя Одеса