Завантажити ще

Тарас Кремінь попросив Лісового скасувати рішення Нацради, яким рекомендовано перейменувати Запоріжжя

Тарас Кремінь попросив Лісового скасувати рішення Нацради, яким рекомендовано перейменувати Запоріжжя
Фото: facebook.com/groups/859551368205516

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь офіційно звернувся до міністра освіти і науки України Оксена Лісового з проханням скасувати резонансне рішення Національної комісії зі стандартів державної мови, яким визнано, що назва Запоріжжя не відповідає стандартам.  Про це Кремінь написав на своїй сторінці в фейсбуці.

Кремінь також закликав Нацраду прийняти нове рішення, яке «повністю відповідатиме пункту 11 статті 8 Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

- Рішення Нацкомісії повинно містити перелік обов'язкових для перейменування назв населених пунктів, які не відповідають стандартам державної мови, а також чіткі рекомендації щодо їх перейменування, - наголосив мовний омбудсмен.

За його словами, перелік Нацкомісії містить велику кількість назв населених пунктів, які відповідають стандартам державної мови, а саме: Запоріжжя, Перемога, Зоряне, Мирне, Травневе, Маяк, Молодіжне, Об'єднане тощо.

Крім того, “у більшості рекомендацій не пропонується правильний варіант назви, а міститься дивне формулювання “обґрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку”, що не відповідає вимогам Закону”.

Як повідомлялось раніше, ексголова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, коментуючи рекомендацію Нацради, заявив, що  вона "некомпетентна" і така, що не відповідає законодавству.