Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський подав до Ради законопроєкт про святкування Різдва 25 грудня

Зеленський подав до Ради законопроєкт про святкування Різдва 25 грудня
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про святкування Різдва в Україні 25 грудня замість святкування Різдва і 25 грудня, і 7 січня. 

Президент зареєстрував документ (зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України) як невідкладний. Законопроєкт передали на розгляд Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Також президент запропонував святкувати День захисників і захисниць України 1 жовтня замість 14 жовтня та 15 липня – День Української Державності замість 28 липня.

Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов у пояснювальній записці зазначив, що метою законопроєкту є “відмова від російської спадщини нав'язування відзначення Різдва Христового 7 січня”, перенесення дат святкування Дня Української Державності, коли вшановується пам'ять Володимира Великого, та Дня захисників і захисниць України, яке пов'язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.

- В умовах повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України продовжується потужне відродження Української нації. Невпинна успішна боротьба за свою ідентичність сприяє внутрішньому усвідомленню та бажанню кожного українця проживати власне життя зі своїми традиціями, святами тощо, — йдеться у пояснювальній записці.

В Офісі президента нагадали, що 24 травня Православна церква України оголосила про перехід на новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу.

У 2017 році Верховна Рада зробила 25 грудня офіційним вихідним в Україні поряд із 7 січня.