Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
2 травня
Завантажити ще

В Україні змінилися умови роботи в охороні – потрібна відстрочка від призову

В Україні змінилися умови роботи в охороні – потрібна відстрочка від призову
Фото: pixabay.com/Ben_Kerckx

В Україні з 21 червня змінилися умови провадження охоронної діяльності. Про це повідомила “Економічна правда”. Відсьогодні охоронною діяльністю в Україні зможуть займатися виключно особи, які перебувають у військовому резерві та мають відстрочку від призову, або не підлягають призову під час мобілізації. Це передбачають положення постанови Кабінету міністрів від 18 квітня №341, які набирають чинності 21 червня.

Ліцензійні умови провадження охоронної діяльності доповнені двома пунктами щодо персоналу охорони. Зокрема, щодо переліку документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження охоронної діяльності. Так, відтепер має подаватися:

  • документ, який підтверджує проходження кандидатом служби у військовому резерві і перебування у військовому оперативному резерві територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військової частини), що зазначені у військовому квитку, контракті, довідці з територіального центру комплектування та соціальної підтримки (додається копія відповідного документа), крім осіб, які не підлягають призову під час мобілізації;
  • копія військового квитка, контракту або довідка, що підтверджує право на відстрочку від призову на строкову військову службу. Або довідка про те, що особа за станом здоров'я не може бути призвана на військову службу;

Якщо таких документів не буде надано, здобувачам ліцензії буде відмовлено в її видачі. Щодо діючих ліцензіатів, документ не містить вимог відзвітувати, що їх персонал отримав необхідні довідки. Йдеться лише про прийом на роботу нових співробітників.

Кабінет міністрів 18 квітня 2023 року вніс зміни до Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених постановою від 18 листопада 2015 року. Постанова набрала чинності через два місяці з дня її опублікування.

30 травня Верховна Рада знизила перебування на військовому обліку призовників із 27 до 25 років. Ініціював проєкт закону Кабмін й обґрунтував його тим, що під час воєнного стану не діє призов на строкову службу, тому має місце скорочення кількості чоловіків, які підлягають призову.