Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Швеції заявили, що не виключають можливого військового нападу з боку РФ

У Швеції заявили, що не виключають можливого військового нападу з боку РФ
Фото: RADOVAN STOKLASA/REUTERS

Росія може здійснити військовий напад на Швецію. Про це йде мова у звіті комітету з оборони парламенту країни, повідомляє шведський телеканал SVT.   

Згідно з парламентською доповіддю, хоча російські сухопутні війська перебувають в Україні, не можна виключати нападу на Швецію.

- Росія ще більше знизила поріг застосування військової сили і демонструє високу схильність до політичних і військових ризиків. Здатність Росії проводити операції з використанням військово-повітряних сил, військово-морських сил, зброї дальнього радіуса дії або ядерної зброї проти Швеції залишається незмінною, – йдеться у документі.

За даними телеканалу, звіт комітету з оборони Швеції буде офіційно представлений вже у понеділок. В ньому викладена нова оборонна доктрина Швеції, в основі якої лежить членство в НАТО, на відміну від попередньої доктрини, яка спиралася на співпрацю з іншими північними країнами і ЄС.

Швеція подала заявку на вступ до НАТО у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Наразі лише Туреччина та Угорщина не ратифікували заявку на вступ Швеції до Альянсу.

Новини по темі: Швеція