23 листопада
Завантажити ще

Путін на зустрічі з лідерами ПАР виправдався за викрадення українських дітей – вивозили, щоб "врятувати"

Путін на зустрічі з лідерами ПАР виправдався за викрадення українських дітей – вивозили, щоб
Фото: REUTERS

Президент Росії Володимир Путін провів зустріч із лідерами країн Південно-Африканської Республіки, які прибули до Москви після візиту до Києва. У ході переговорів він пояснив, навіщо російські солдати викрали та примусово вивезли з тимчасово окупованих територій українських дітей. Про це пише "ТАСС".

- Щодо дітей. Діти – свята справа. Ми вивозили їх із зони конфлікту, рятуючи їхнє життя та здоров'я, — ось, що відбувалося. Ніхто не збирався нікого, жодних дітей розлучати із сім'ями. Вивозили цілими дитячими будинками абсолютно легально, тому що керівники дитбудинків були законними їхніми представниками, - заявив Путін.

Російський президент запевнив африканських колег, щоб нібито Росія "ніколи не була проти того, щоб діти з'єднувалися зі своїми сім'ями, якщо їхні родичі оголошуються".

Під час зустрічі Путін також заявив, що росіяни ніколи не відмовлялися від мирних переговорів з Україною. Також він нагадав, що президент Володимир Зеленський підписав документ, який забороняє вести переговори із Москвою.

- Не ми, а керівництво України оголосило, що воно не вестиме жодних переговорів. Понад те, чинний президент України підписав відповідний декрет, який забороняє вести ці переговори. "Росія відкрита до діалогу з усіма, хто виступає за мир", - сказав він.

Також президент РФ запевнив африканську делегацію, що дії Росії проти України нібито є "бездоганними" з погляду міжнародного права та статуту ООН. Він зазначив, що Москва нібито мала право визнати "незалежність" окупованих районів Донецької та Луганської областей відповідно до статуту ООН.

– Ці території мали право оголосити про свою незалежність. Отже, ми маємо право їх визнати. Ми це зробили. А потім, підписавши з ними договір про дружбу та взаємодію, ми у повній відповідності до статуту ООН мали право це сприяння їм надати, підкреслив він.

Делегація країн ПАР прибула до Москви 17 червня. До її складу увійшли президент Союзу Коморських островів Азалі Ассумані, президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса, президент Республіки Сенегал Макі Салл, президент Республіки Замбія Хакаїнде Хічілема, а також представники інших країн.

До цього африканська делегація побувала в Україні. У Києві президенти країн ПАР провели переговори із президентом Вадимиром Зеленським.